Dúbravská cesta je opäť prejazdná, Dúbravku a Patrónku spojil aj nový cyklochodník

  • Nový cyklochodník a chodník pre peších stál viac ako 200-tisíc eur
  • Spoločnosť J&T REAL ESTATE ho opravila na svoje vlastné náklady
  • Zrekonštruovala viac než 330 metrový úsek
J&T REAL ESTATE
J&T REAL ESTATE
  • Nový cyklochodník a chodník pre peších stál viac ako 200-tisíc eur
  • Spoločnosť J&T REAL ESTATE ho opravila na svoje vlastné náklady
  • Zrekonštruovala viac než 330 metrový úsek

Časť Dúbravskej cesty bola pre zlý stav dlhé roky neprejazdná. Betónové zábrany zdobili asfalt neďaleko Školy úžitkového výtvarníctva. V roku 2017 začala na Dúbravskej ceste blízko hlavného dopravného uzla Patrónka stavať firma J&T Real Estate kancelárske priestory a biznis zónu WESTEND. V rámci projektu sa firma rozhodla, že v spolupráci s hlavným mestom Slovenska zrekonštruuje zničený úsek Dúbravskej cesty.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: J&T REAL ESTATE

„Rozvoj WESTENDu nevnímame iba v kontexte kancelárskych budov, ide nám o to, aby tu vznikla plnohodnotná biznis zóna so špičkovou ponukou služieb a fungujúcou dopravou. Z tohto dôvodu sa už niekoľko rokov venujeme úpravám prostredia a budovaniu infraštruktúry v okolí zóny, čoho výsledkom je aj sprejazdnenie Dúbravskej cesty,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.  

JTRE opravila viac ako 330-metrový úsek a umožnila tak odstránenie betónových zábran, ktoré cestu blokovali. Okrem opráv bolo súčasťou rekonštrukcie aj vybudovanie cyklotrasy a chodníka pre peších. Suma za rekonštrukciu sa vyšplhala na viac ako 200 000 eur.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: J&T REAL ESTATE

Vďaka sfunkčneniu tejto jednosmernej cesty získali Dúbravčania novú rýchlejšiu možnosť, ako sa dopraviť z práce domov. Veríme, že vybudovaním nového cyklochodníka a chodníka pre peších, zároveň podporíme aj rozvoj iných druhov mobility,“ dodal Pelikán. Prínosom sprejazdnenia Dúbravskej cesty je aj zníženie zaťaženia križovatky Polianky – Harmincova o 7 percent.

Aj v minulosti developer investoval do opravy infraštruktúry v oblasti. Najväčším zásahom bola rekonštrukcia križovatky pri Slovenskej akadémii vied vo výške 700 000 eur, a tiež revitalizácia dvoch podchodov pri vstupe do biznis zóny.

Bratislava má zatiaľ dokopy 190 cyklotrás o rozlohe 973 kilometrov. Nedávno sa začalo s budovaním novej trasy aj vo Vrakuni popri brehu Malého Dunaja, tá bude mať dĺžku 1110 metrov a šírku tri metre. Trasa je súčasťou medzinárodného projektu DANUBE BIKE & BOAT, na ktorom sa podieľajú aj naši južní susedia.  Tento mesiac pribudla tiež trasa Jurova, tá spája Raču, Svätý Jur, Vajnory a Ivanku pri Dunaji.  V rámci revitalizácie Blumentálskej ulice dostalo novú cyklotrasu aj Staré Mesto.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: DANUBE BIKE and BOAT

Zdroj: TS, Bratislavskenoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech