Dvaja tínedžeri postavili LEGO robota, ktorý vyrába vianočné pozdravy

  • Vianočné pohľadnice neboli snáď nikdy štýlovejšie.
screen_shot_2016_12_14_at_4-02-09_pm
  • Vianočné pohľadnice neboli snáď nikdy štýlovejšie.

Písanie vianočných pozdravov môže byť niekedy poriadne zdĺhavé a nudné. Čo tak si to zjednodušiť? Roboti nám predsa všetko uľahčujú v mnohých oblastiach života, prečo ich teda nezapojiť aj do výroby pohľadníc? Dvaja kreatívni tínedžeri Sanjay a Arvind Seshan sa rozhodli celý proces písania vianočných pozdravov ešte vylepšiť, a robota vyrobiť z azda najzábavnejšej hračky na svete – z Lega.

„The Holiday Plott3r“ je v podstate akási kreácia vyrobená z LEGO Mindstorm, programovateľnej robotickej konštrukčnej sady umožňujúcej programovať a budovať vlastných Lego robotov, ktorá je prispôsobená na tlačenie vianočných pozdravov so vzorom snehovej vločky, vianočného stromčeka či Santovho pozdravu. Zdá sa, že tento výtvor dvoch šikovných tínedžerov pracuje na podobnej báze ako ihličkové tlačierne, využívajúc dva značkovače, ktoré bod po bode vytvárajú vianočné motívy. Navyše, po ukončení tlače vysunie druhá mašinka obálku, do ktorej sa krásny vianočný pozdrav už len zabalí. Celkom pôsobivé, najmä vzhľadom na to, že takýto pozdrav v podstate vyšiel z Lega.

screen_shot_2016_12_14_at_4-02-09_pm

zdroj: cdn0.vox-cdn.com

Takže, tieto sviatky by si si mal zrejme namiesto pera zadovážiť skôr Lego – za predpokladu, že prídeš na to, ako sa to týmto dvom deťom podarilo dať dokopy.

zdroj článku: theverge.com zdroj titulnej fotografie: cdn0.vox-cdn.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech