Dvaja vyštudovaní geológovia sú senzáciou TikToku. Sú na najdlhšej krčmovej púti sveta

  • Chceli uniknúť pochmúrnym kariérnym vyhliadkam
  • Vydali sa na päťmesačnú cestu s neuveriteľným rozpočtom 2 360 eur
  • Pomoc ľudí bola pre nich ohromujúca
dvaja muži si štrngajú s pivom
Ilustračný obrázok, Unsplash/Mukuko Studio, Wil Stewart
  • Chceli uniknúť pochmúrnym kariérnym vyhliadkam
  • Vydali sa na päťmesačnú cestu s neuveriteľným rozpočtom 2 360 eur
  • Pomoc ľudí bola pre nich ohromujúca

Mnohí študenti majú po skončení štúdia veľké plány, pretože si myslia, že s titulom pred menom bude ich uplatnenie a kariérne možnosti na pracovnom trhu oveľa lepšie ako bez Ing., Mgr. či nejakého iného titulu.

Niektorí sú si vedomí toho, že v prípade, ak študovali menej praktické odbory, to s ich pracovnými príležitosťami nie je až také ružové.

The Independent uvádza, že 24-ročný Harry Bellow a o rok starší Elliot Blake, patrili k tej druhej kategórii. Po úspešnom absolvovaní štúdia geológie na Trinity University v San Antoniu, v americkom štáte Texas, sa však nenechali odradiť bezútešnými pracovnými vyhliadkami do budúcna, ale namiesto toho podnikli nekonvenčné dobrodružstvo, ktoré nielen obohatilo ich životy, ale prinieslo im aj množstvo fanúšikov na sociálnych sieťach.

Na päť mesiacov len s 2 360-eurovým rozpočtom

News Times píše, že títo dvaja Američania, z ktorých sa počas spoločného štúdia stali najlepší kamaráti, sa po júnovej promócii, „vyzbrojení“ len párom sandálov a turistických topánok, tričkom, šortkami, bundou a tromi pármi ponožiek, vydali na epickú cestu.

Po vypití 315 litrov piva za menej ako dva mesiace cesty z Holandska do Turecka odišli 14. júna z holandského Bloemendaal aan Zee dúfajúc, že po približne 120 dňoch dosiahnu v októbri svoju poslednú zastávku, ktorou má byť turecký Istanbul.

The World News uvádza, že Američana majú v pláne pešo prejsť 12 krajín: Holandsko, Nemecko, Českú republiku, Slovinsko, Chorvátsko, Čiernu Horu, Albánsko, Kosovo, Severné Macedónsko, Bulharsko, Grécko a nakoniec Turecko, a pritom prejsť približne 4 830 kilometrov.

Portál Xural píše, že vzhľadom na to, že sú čerství absolventi, ich rozpočet je obmedzený a na celý výlet plánujú minúť maximálne 2 360 eur a zatiaľ míňajú okolo 472 eur mesačne, hlavne na jedlo a pivo, a denne prejdú so 70-litrovým ruksakom na chrbte približne 40 kilometrov.

Väčšinou spali v stanoch, ale aj v domoch farmárov, ktorých stretli po ceste a ktorí ich pozvali do svojich príbytkov kvôli sprche, jedlu, ba dokonca im ponúkli vyprať oblečenie.

Obaja účastníci najdlhšej krčmovej púte v histórii sú zatiaľ z priebehu svojej expedície nadšení. „Toľko ľudí k nám bolo na našej ceste láskavých a ponúklo nám veľa piva. Je to skúsenosť, ktorá nám mení pohľad na život. Elliott a ja sme chceli vidieť svet iným spôsobom a myslím si, že najdlhšia púť po krčmách na svete je spôsob, ako to urobiť,“ cituje 24-ročného muža Infotourism.

Na druhej strane, o rok starší Harry sa rozhovoril skôr o príprave: „Obaja sme chceli urobiť niečo, na čo nikdy nezabudneme, a chceli sme sa ponoriť do prírody a vidieť Európu tak, aby nám otvorila oči. Stretávali sme sa raz do týždňa, aby sme sa porozprávali o tom, čo budeme robiť.“

„Bolo potrebné urobiť veľa výskumu, keďže sme museli zisťovať veci súvisiace s vízami a počasím. V schengenskej zóne, ktorá pokrýva väčšinu Európy, sme mohli zostať len 90 dní, čo bolo ťažké, keďže 90 dní je limit na turistické vízum. A my sme nechceli byť zatknutí na hraniciach. Takže sme si vybrali niektoré krajiny na trase mimo schengenského priestoru, ako je Chorvátsko,“ povedal pre portál Xural.

Hviezdy TikToku

The Independent poukazuje na to, že zatiaľ prešli necelých 2-tisíc kilometrov, ale pretrpeli extrémne počasia na svojej ceste, vrátane 40-stupňových horúčav v českých Prachaticiach či mrazivých chladných dažďov v nemeckom Rheinsteigu, kde teplota klesla pod 8 stupňov.

Už teraz však sú hviezdami sociálnej siete TikTok, kde majú viac ako 10 miliónov pozretí a 130-tisíc sledovateľov.

Zdroje: The Independent, News Times, The World News, Infotourism, Xural

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá