Dve muchy jednou ranou. Podporou projektu môžeš získať odmenu či vianočný darček aj ty

  • StartLab ponúka až dvanásť tipov na rôzne darčeky
  • Pri výbere darčeka netreba váhať, pretože kampane sú stanovené presnou dĺžkou trvania
Ilustračná foto
Ilustračná foto, YouTube/Na bežky! Pixabay/Gift YouTube/Maroško Kradoško
  • StartLab ponúka až dvanásť tipov na rôzne darčeky
  • Pri výbere darčeka netreba váhať, pretože kampane sú stanovené presnou dĺžkou trvania

Ak zháňaš unikátne a jedinečné vianočné darčeky pre svoju rodinu, priateľov, kamarátov či pre seba, slovenská crowdfundingová spoločnosť StartLab uvádza niekoľko projektov, ktoré si pripravili famózne odmeny. Práve týmito darčekmi môžeš zlepšiť Vianoce svojim najbližším.

Princíp je jednoduchý, za podporenie niektorej z kampaní, ktoré StartLab ponúkol, si vyberieš z obchodu to, čo v ňom nájdeš. StartLab ponúka až dvanásť tipov na rôzne darčeky a keďže platforma spája subjekty, ktoré chcú realizovať svoje projekty práve s verejnosťou, robí tak cez spustenie kampaní. 

Na StartLabe bolo spustených už viac ako 1 000 kampaní a ľudia ich podporili sumou viac ako 4 500 000 eur.

Dve muchy jednou ranou

Pri výbere darčeka netreba váhať, pretože kampane sú stanovené presnou dĺžkou trvania. Keď projekt získa stanovenú sumu, tá sa pošle autorovi a on následne začne projekt realizovať. Prisľúbené odmeny, ktoré za podporenie kampane získa, začne posielať svojim podporovateľom, teda aj tebe.

Tieto kampane môžeš podporiť nezištným darom alebo tým, že si objednáš či zakúpiš niečo, čo autor v odmenách ponúka. 

Ako sme uviedli, za podporenie kampane môžeš získať nezištný dar alebo nejakú odmenu. V prvom rade tak podporíš jednotlivca či neziskovú organizáciu v realizácii ich projektu a zároveň vybavíš darček na Vianoce pre svoju rodinu.

Prvý projekt, ktorý môžeš podporiť, je vydanie knihy fantasy detektívok s názvom Podivné prípady Urbana Baránika. Podporou tejto kampane môžeš získať viacero vecí. Medzi ne patrí aj risografový print ilustrácie z obálky (z prednej strany) od Žužu Gálovej. Ako darček si môžeš zvoliť aj samotnú knihu, alebo knihu a risografový print zároveň.

Tieto tipy by ti nenapadli 

Ako druhý tip na darček uvádzajú sadu umeleckých pohľadníc alebo knihu Slovensko v dielach Slovenskej národnej galérie. Tieto skvelé odmeny môžeš získať podporou dotlače knihy Slovensko v dielach Slovenskej národnej galérie, ktorá bola vydaná už v roku 2021, avšak pre vysoký dopyt chcú týmto spôsobom medzi Slovákov dostať niekoľko ďalších výtlačkov.

Medzi ďalšie lukratívne odmeny sa radí aj takzvaný bežkársky pas, ktorý predstavuje prístup k mape a všetkému obsahu portálu nabezky.sk. Napriek tomu, že to nie je hmatateľný darček, môže byť vhodným potešením pre milovníkov bežkovania. Keďže práve tí sa k bežkárskym tratiam či podmienkam na bežecké lyžovania vedia dopátrať len ťažko, práve táto digitálna mapa môže byť vhodným a prehľadným spôsobom, ako sa pripraviť na bežkovanie na Slovensku. 

Aj satirická stránka Zomri ti ponúka za podporu kampane odmenu, ktorou potešíš kohokoľvek z tvojich kamarátov, ktorí majú pocit, že sa na Slovensku žije ako v „chlieve“. Kniha, ktorú Zomri ponúka, pozostáva z 35 grafík, ktoré vystihujú presne to, čo sa v našej krajine deje. Každá grafika má v sebe posolstvo, ktoré si majiteľ knihy zoškrabe mincou.

Jedinečný podpis

Pouličné predstavenie „Show robošov – umelci k lopatám“ účinkuje trojtonový bager. Ak podporíš túto kampaň, ako odmenu môžeš získať jedinečný darček, podpis na bager. Môžeš naň napísať čokoľvek, svoje meno, odkaz. Napísať to môžu za teba umelci alebo tak môžeš učiniť sám. 

Na stránke StartLabu nájdeš omnoho viac projektov, ktoré môžeš podporiť a získať tak odmenu, ktorú môžeš dať pod vianočný stromček alebo obdariť sám seba.

Zdroje: StartLab, YouTube/Na bežky!

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá