Dychberúce zábery Bratislavy. Slovenský fotograf zachytil mystickú atmosféru metropoly (FOTO)

  • Šikovný umelec sa vo svojej tvorbe snaží priniesť atmosféru a príbeh a to sa mu aj darí
  • Bratislava jeho očami vyzerá naozaj neobyčajne
Bratislava na fotkách
Pavol Kulkovský
  • Šikovný umelec sa vo svojej tvorbe snaží priniesť atmosféru a príbeh a to sa mu aj darí
  • Bratislava jeho očami vyzerá naozaj neobyčajne

Hovorí sa, že jeden obraz niekedy dokáže povedať viac ako tisíc slov. Fotograf Pavol Kulkovský o tom vie svoje, nedávno na svojich fotkách zachytil hlavné mesto vo vskutku nevšednom šate.

Mystická Bratislava

Hmla a neónové odtiene na sérii fotografií, kde sa ľudia vyskytujú len minimálne, vytvára priam mystickú atmosféru Bratislavy s jej známymi, ale aj neopozeranými dominantami.

Šikovný umelec pracuje na voľnej nohe a v súčasnosti žije v hlavnom meste. Korene má však na o čosi vzdialenejšej Orave. „Venujem sa čiastočne aj komerčnej fotografii, no najbližšie mi je umelecká fotografia a tvorím často diela, ktoré balansujú medzi realitou a fikciou,“ opísal Kulkovský.

„Atmosféra a príbeh je to, na čo sa najviac vo svojej tvorbe zameriavam. Snažím sa pozerať na obyčajné veci neobyčajne a preniesť to potom do mojich fotografií,“ dodal na margo svojho umenia.

Dychberúce FOTO: Bratislava očami fotografa Pavla Kulkovského

Rozhodne to nie je to prvýkrát, čo na seba fotograf svojou tvorbou upriamil pozornosť. Pred časom sme ťa informovali, že Kulkovský „zachytil“ nad hlavným mestom neznámy objekt, ktorý pripomínal klasické UFO zo starých sci-fi filmov. Samozrejme, pravda bola o čosi prozaickejšia.

UFO nad Bratislavou

Nešlo dokonca ani o „UFO“ nad Mostom SNP. O dôvode záhady nad Bratislavou informoval portál Zoznam, Na spomínanej fotografii je vyobrazený klasický lietajúci tanier, ktorý sa akoby vznášal tesne nad zemou ulice hlavného mesta.

Pavol však aj napriek presvedčivosti fotografie nepotvrdil existenciu mimozemského života. V skutočnosti ide o sochu, ktorá sa nachádza v mestskej časti Podunajské Biskupice. Skulptúra je vyrobená zo železa a jej autorom je akademický sochár Juraj Hovorka. Finálnu podobu jej dal v 70. rokoch minulého storočia.

ufo bratislava
zdroj: Pavol Kulkovský - socha lietajúceho taniera v Bratislave

UFO je ďalším bratislavským unikátom, o ktorom vie málokto. Kulkovský sa preto rozhodol na sochu upozorniť takýmto nezvyčajným spôsobom. Záhadnú atmosféru fotografie pomohla dotvoriť hustá hmla, ktorá počas tvorby záberu pokrývala ulice hlavného mesta. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Autora zlákala atmosféra

„Netajím sa značným zásahom photoshopu do fotografie, pretože práve úprava mi dáva možnosť priblížiť sa k mojim predstavám a zhmotniť ich,“ uviedol talentovaný fotograf pre Startitup. Úprava obrázku bola využitá i v tomto prípade, keďže v pôvodnej verzii je zreteľne vidno, že reálna skulptúra stojí na podstavci.

Pre Zoznam fotograf opísal taktiež inšpiráciu za mystickou snímkou. „Hmlisté, melancholické jesenné dni boli vždy pre mňa vďaka svojej atmosfére lákadlom, a tak som jedno ráno zhotovil túto fotografiu, pretože ako umelecký fotograf rád balansujem medzi realitou a ilúziou. Rozhodol som sa odstrániť z ‚ufa’ pilier, na ktorom táto minimalistická stavba stojí. Tento krok umocnil pocit tajomna a dotvoril mysterióznu atmosféru, ktorú som chcel docieliť.”

Zdroje: Zoznam, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá