Dym šíriaci sa z Eurovea Tower mal prozaický dôvod, nešlo o žiaden veľký požiar

  • Z Eurovea Tower ide hustý čierny dym
  • Na miesto počuť mieriť už aj hasičov
Eurovea Tower
Eurovea Tower, SIU, Martin Brondoš
  • Z Eurovea Tower ide hustý čierny dym
  • Na miesto počuť mieriť už aj hasičov

Pred deviatou hodinou ráno spozorovali ľudia dym, ktorý sa objavil nad panorámou Bratislavy. Ten stúpa podľa dostupných informácií z budúceho mrakodrapu Eurovea Tower. Na mieste zasahovali hasiči. 

Kontaktovali sme dokonca aj budovu Eurovea Tower, ktorá nám poskytla svoje vyjadrenie. 

Ranný požiar

Budova, ktorá mieri k titulu prvého slovenského mrakodrapu, sa dnes pýši tým, že je najvyššia zo všetkých budov na Slovensku. Budúci mrakodrap Eurovea Tower prekonal po dokončení 38. nadzemného podlažia celkovú výšku 125 metrov.

Logo

Eurovea Tower
zdroj: Martin Brondoš

Dym, ktorý sa z budovy valil, ľudia spozorovali pred deviatou hodinou rannou. Ako sa však ukázalo, požiar sa netýkal konštrukcie stavby. Informáciu nám potvrdil Daniel Suchý, hovorca a senior PR manažér JTRE.

„Ranný požiar na Eurovea Tower sa netýkal konštrukcie stavby, ale išlo o požiar technického zariadenia – kompresora, ktorý nezvládol prevádzkový tlak. Požiar začali v krátkom čase likvidovať hasiči,“ uviedol Suchý.

Ako informujú bratislavskí hasiči v situačnej správe, po príjazde zistili, že ide o požiar kompresora a stavebného materiálu na 38. poschodí.

„Hasičom sa pred malou chvíľou podarilo požiar lokalizovať, aby sa ďalej nešíril. Z miesta zásahu nie sú v súčasnosti nahlásené žiadne zranené ani usmrtené osoby,“ uviedli s tým, že zásah bol sťažený zlým prístupom k požiarovisku. Na mieste zasahovalo 27 profesionálnych a dvaja dobrovoľní hasiči so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Gigantický mrakodrap

Budova bude aj naďalej rásť, avšak už dnes však výrazne rezonuje v panoráme Bratislavy. „Eurovea Tower je už jasne viditeľná v panoráme Bratislavy. V jej okolí sú sústredené veže s približne rovnakou výškou okolo 100 až 115 metrov a tvoria tak monotónnu ‚stenu 115’. Už v najbližších mesiacoch uvidíme, že 168-metrový mrakodrap pomôže túto stenu rozbiť a kompozične rozohrať pohľady na moderné centrum mesta,“ myslí si Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Zaujímavý nie je iba pohľad na mrakodrap, ale určite aj z neho. Ako informujeme v našom článku, od začiatku vzbudzuje pozornosť širokej verejnosti a o byty v ňom bol obrovský záujem.

Dnes sú už takmer všetky predané, a to aj napriek tomu, že ide o jedny z najdrahších, ak nie najdrahšie byty na Slovensku. Eurovea Tower ponúka dokopy 400 rezidencií.

Zdroje: SIU, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá