Električky po Račianskej budú jazdiť častejšie ako metro

  • Jedným z najvýraznejších problémov bratislavských električiek je ich častá preplnenosť v špičke
  • DPB sa rozhodol vyhovieť cestujúcim a od 2. septembra spúšťa do prevádzky novú električkovú linku 7
  • Jej trasa bude začínať pri železničných staniciach Vinohrady a Predmestie a odvezie ťa až na Račianske mýto, k prestupnému uzlu Blumentál a na Hlavnú stanicu
eko
wikimedia-org- Marc Ryckaert
  • Jedným z najvýraznejších problémov bratislavských električiek je ich častá preplnenosť v špičke
  • DPB sa rozhodol vyhovieť cestujúcim a od 2. septembra spúšťa do prevádzky novú električkovú linku 7
  • Jej trasa bude začínať pri železničných staniciach Vinohrady a Predmestie a odvezie ťa až na Račianske mýto, k prestupnému uzlu Blumentál a na Hlavnú stanicu

Odvezú až 9 tisíc cestujúcich za hodinu

Po Račianskej ulici tak bude premávať historicky najvyšší počet električiek. Infomovalo o tom DPB v tlačovej správe. Linky 3 a 7 tu vytvoria 120-sekundový interval, čo je podľa DPB ešte menej, ako v mnohých prevádzkach metra vo svetových metropolách. 

Vďaka novej linke sa na Račianskej navýši celková kapacita električiek oproti prázdninovému režimu až o cca 70 %. DPB je na tejto trati pripravený odviezť až 9 tisíc cestujúcich za hodinu. Zároveň bude spoločne s magistrátom sledovať vyťaženie električiek a ak by kapacitne nestačil ani nový model prevádzky, bude riešiť možnosť predĺženia ranných spojov linky 7 až na konečnú do Rače.

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Donnerstag, 23. August 2018

Električková linka 7 bude premávať v najfrekventovanejších časoch, teda cez pracovné dni ráno približne od 5:30 do 9:00 a potom poobede cca od 14:00 do 18:00, keď sa ľudia potrebujú dostať do práce či škôl a poobede späť domov. 

Zmeny sa chystajú aj v ostatných častiach mesta. Električku linky 2 v plnej miere nahradí priame spojenie s centrom linkou 4. Zachované bude aj priame spojenie medzi ŽST Nové Mesto a Hlavnou stanicou, a to rýchlejšími vlakmi linky S70, v ktorých vďaka integrovanej doprave platia rovnaké električenky a lístky na MHD ako v električkách, autobusoch a trolejbusoch.

85 nových klimatizovaných autobusov

Podľa príspevkov na Facebooku DPB, cestujúci vnímajú ako veľký nedostatok MHD veľké množstvo neklimatizovaných vozidiel. Okrem zmien v trasovaní liniek či cestovných poriadkoch chce preto nové vedenie DPB výrazne obnoviť vozový park a vyradiť z prevádzky všetky staré autobusy.

NOVINKY 📢Pred niekoľkými dňami sme oznámili niekoľko noviniek, ktoré boli od 1. októbra zavedené vo verejnej doprave…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Freitag, 5. Oktober 2018

Vyhlásili sme tender až na 85 úplne nových autobusov. Potešiteľnou správou pre cestujúcich je, že všetky budú vybavené klimatizáciou s vyšším výkonom, ktorá zabezpečí veľmi pohodlné cestovanie autobusmi aj počas najväčších letných horúčav. Nové autobusy budú vybavené aj pripojením na Wi-Fi, USB zásuvkami, bezpečnostnými kamerami, determálnymi oknami a automatickým zatváraním dverí na fotobunku, ktorá bude brániť úniku vychladeného vzduchu z vozidla,” prezradil nový predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Posilová doprava pre študentov

V polovici septembra DPB posilní prevádzku autobusov 31 a 39, ktoré vozia študentov z centra mesta na vysokoškolské internáty. Od 15. septembra bude premávať aj špeciálny autobus 131, ktorý počas nedieľ a sviatkov vozí študentov od vlakov z Hlavnej stanice expresne až k internátom v Slávičom údolí. Prevádzka sa obnoví i na linke 184 z Hroboňovej na Ekonomickú univerzitu.

⚠️ VÝLUKA ELEKTRIČKY 4🕒 𝘴𝘰𝘣𝘰𝘵𝘢 10. 8. 𝘢 𝘯𝘦𝘥𝘦ľ𝘢 11. 8.Bratislava bude opäť o čosi krajšia. :) V priebehu nasledujúcich…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Freitag, 9. August 2019

Zlepšenie spojenia do ďalších častí Bratislavy

Dopravný podnik chce zlepšiť aj priame spojenie Dúbravky a Petržalky s centrom mesta. Nakoľko stále pokračuje rekonštrukcia električkovej trate v Karlovej Vsi, poobede budú premávať autobusy 83 a 84  o 33 % častejšie, než v súčasnosti.

Interval sa skracuje aj ráno, keď budú autobusy jazdiť v spoločnom iba 3-4 minútovom intervale. Na väčšinu spojov DPB nasadí najkapacitnejšie autobusy, aké má k dispozícii – Mercedes CapaCity.

Naša šoférka Miška si už teplé rožky v Hainburgu kúpila.🥖 A čo vy? Chystáte sa s nami tiež na nákupy do Rakúska?🛒Počas…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Donnerstag, 29. August 2019

Kvôli pohodlnejšiemu cestovaniu z Dlhých dielov, DPB dočasne obnoví prevádzku špeciálneho autobusu 133, ktorý ráno odľahčí trolejbusy a električky a cestujúcich z Dlhých dielov odvezie priamo do mesta. Napriek priamemu autobusovému spojeniu však DPB odporúča využívať pri ceste do centra rýchlejšie električky X6, ktoré na nábreží neuviaznú v zápchach. 

zdroj: DPB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech