Elon Musk daroval nemocniciam v štáte California 1255 pľúcnych ventilátorov

  • Riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, patrí medzi najväčších skeptikov pandémie koronavírusu
  • Aj napriek jeho názorom sa rozhodol kúpiť 1255 pľúcnych ventilátorov pre nemocnice v štáte California
TASR
TASR
  • Riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, patrí medzi najväčších skeptikov pandémie koronavírusu
  • Aj napriek jeho názorom sa rozhodol kúpiť 1255 pľúcnych ventilátorov pre nemocnice v štáte California

Tieto prístroje sa momentálne nachádzajú v Los Angeles. Musk v súčasnosti spolupracuje s pracovníkmi nemocníc a ďalších organizácií, aby boli tieto zariadenia čo najskôr dodané a nainštalované v nemocniciach.

Jeho počin ocenil aj guvernér Californie Gavin Newsom, ktorý na pondeľňajšom brífingu poďakoval za jeho hrdinské úsilie. Problémy s nedostatkom zdravotníckych zariadení sú po celom svete a výnimkou nie je ani štát California.

Preto sa guvernér Newsom dohodol so šiestimi kalifornskými spoločnosťami, ktoré ponúkli svoje fabriky na výrobu ochranných plášťov. Taktiež rokuje s ďalšími poskytovateľmi, ktorí môžu spustiť 3D tlač ochranných masiek pre zdravotníkov.

Zároveň automobilka Tesla, ktorej Musk je generálnym riaditeľom, sa pripojila ku Fordu a General Motors, ktorí chcú využiť kapacity vo svojich fabrikách na výrobu pľúcnych ventilátorov. Ako totiž uviedol portál DailyMail, na zvládnutie pandemického stavu by USA potrebovalo 742 tisíc takýchto ventilátorov. Dnes ich však majú Spojené štáty len okolo 160 tisíc.

3D tlač ochranných masiek sa spustila aj na Slovensku

Výroba ochranných krytov pre zdravotníkov pomocou 3D tlače sa stala realitou aj na Slovensku vďaka projektu Pomoznemocnici.sk. Ľudia, ktorí za týmto projektom stoja sa rozhodli pomôcť zdravotnému personálu na Slovensku a tak im pomocou 3D tlačiarne vytvárajú ochranné kryty, ktoré následne distribuujú do nemocníc po celej krajine.

 

Viac o ich úsilí sa dočítaš tu >> Mladí Slováci zobrali pomoc zdravotníkom do vlastných rúk. Na 3D tlačiarňach vyrábajú ochranné štíty

 

Zdroje: bloomberg.com,, Elon, Musk,twitter, fortune.com,, dailymail.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech