Elon Musk: Nedáme sa zaočkovať. Pre mňa ani moju rodinu nie je COVID-19 rizikom

  • Aj keď bude dostupná vakcína, očkovať sa nedá
  • Myslí si, že krajine uzavretie hraníc nepomáha
elon musk
TASR/Fabian Sommer/dpa via AP
  • Aj keď bude dostupná vakcína, očkovať sa nedá
  • Myslí si, že krajine uzavretie hraníc nepomáha

Hneď ako bude vakcína na svetovom trhu dostupná, mnoho ľudí sa plánuje preventívne zaočkovať. CEO Tesly Elon Musk nie, zároveň zo svojich plánov vyňal aj očkovanie rodiny – manželky a deti. Vyhlásil to vo včerajšom podcaste z produkcie The New York Times s názvom Sway, ktorý moderuje Kara Swisher. Informáciu zverejnil Business Insider

Odporca vakcíny a reštrikcií

Už dávnejšie sa Musk nechával počuť, že prísne reštriktívne opatrenia brániace šíreniu nového koronavírusu nie sú úplne najlepší nápad pre krajinu a jej ekonomiku. Najhoršie je zatváranie hraníc, ktoré sa už prejavilo v červených číslach. Nedávno o tom písala nadácia Melindy a Billa Gates, v ročnej správe o stave krajiny. 

Bill Gates v správe o stave sveta: Koronavírus za pár týždňov zničil všetko, čo sme budovali 25 rokov

Amerika je stále najpostihnutejšou krajinou a na následky pandémie umrelo už viac ako 209-tisíc jej obyvateľov. Počet nakazených stále pribúda. Aktuálne sa pohybujú na hranici 7,4 milióna pacientov. Vírus sa šíri komunitne a vakcína by mohla pomôcť. Nie všetci sa ale cítia ohrození. 

Musk si myslí, že nie je správne zamykať krajinu. V rozhovore s Swisherovou sa vyjadril, že umením je nájsť človeka, ktorý v karanténe prečká situáciu bez ujmy až kým to celé nepominie.  

Očkovať sa nenechá a neplánuje nechať zaočkovať ani svoje deti. Rovnakého názoru je aj jeho manželka. Zanovito totiž tvrdia, že koronavírus nie je pre deti a mladých ľudí rizikový. V Amerika napriek všetkému dokázateľne patria medzi novonakazených ľudia všetkých vekových skupín, nie len povestné rizikové skupiny a teda seniori či chorí. 

Napriek všetkému mu tieto dáta nie sú po vôli a ignoruje ich. 

Májový prieskum agentúry AP ukázal, že očkovať sa plánuje nechať len polovica Američanov. Neskoršie výsledky prieskumov dokonca hovoria o dvoch z troch Američanov. 

Musk hovorí, že netreba šíriť paniku. 

Väčšina jeho tvrdení je však jednoducho vyvrátiteľná. Uzatváranie hraníc jednotlivých krajín zabránilo šíreniu vírusu a spomalilo ho. Teraz ministerstvo zahraničných vecí USA navrhuje zaviesť nový. Krajina to vraj potrebuje, kým sa na trhu neobjaví vakcína. 

Zdroje: businessinsider.com, news.gallup.com, foreignaffairs.com, nytimes.com, apnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech