Elon Musk označil nariadenia vlády za fašistické a nedemokratické

  • Takto sa vyjadril Musk na úkor opatrení, kedy musia ľudia ostať doma a nemôžu vychádzať, inak by dostali pokutu
  • Taktiež vyzval na svojom Twitteri, aby „vrátiť ľuďom slobodu“
musk
TASR/AP/Kiichiro Sato
  • Takto sa vyjadril Musk na úkor opatrení, kedy musia ľudia ostať doma a nemôžu vychádzať, inak by dostali pokutu
  • Taktiež vyzval na svojom Twitteri, aby „vrátiť ľuďom slobodu“

Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk kritizoval v stredu opatrenia amerických úradov obmedzujúce voľný pohyb osôb, ktoré boli zavedené v rámci boja proti novému koronavírusu.

„Vráťte ľuďom slobodu,“ napísal Musk na Twitteri. Zavedené reštriktívne opatrenia podľa neho narúšajú osobnú slobodu občanov a veľmi škodia hospodárstvu. Informovala o tom agentúra AFP.

Úrady podľa Muska „nedobrovoľne uväznili ľudí v ich domovoch, čím porušili všetky ich ústavou zaručené práva“. Obmedzujúce opatrenia podľa neho spôsobia obrovské škody nielen spoločnosti Tesla, ale všetkým, a predovšetkým menším firmám.  

 

„Myslím, že ľudí to veľmi nahnevá,“ vyhlásil Musk. Obyvateľom by malo byť umožnené, aby zostali doma, ak si to želajú. Ale zakázať im opúšťať domovy pod hrozbou zatknutia, to podľa neho patrí medzi fašistické a nedemokratické metódy. Podľa neho treba obmedzenia slobody pohybu čo najskôr zrušiť.

Tesla za prvý štvrťrok vykázala čistý zisk 16 mil. USD, pričom išlo už o jeho tretí ziskový kvartál v poradí. Bez zahrnutia jednorazových položiek bol zisk Tesly 1,24 USD na akciu, čím prekonala očakávania trhu, ktorý predpokladal stratu 28 centov na akciu. Kvartálne tržby automobilky sa zvýšili o 32 percent na 5,55 mld. USD. Tesla zároveň dosiahla silnejší predaj, ako sa prognózovalo, a v prvom štvrťroku dodala 88 400 vozidiel, čo bol medziročný rast o 40 %.

Automobilka uviedla, že redukuje výdavky, aby sa vyrovnala s koronakrízou. „Sme presvedčení, že sme v dobrom postavení na zvládnutie krátkodobej neistoty a zároveň na dosahovanie našich dlhodobých plánov,“ uviedla firma. Tesla však zrušila výhľad zisku v najbližšom období, pričom jej šéf Elon Musk sa posťažoval na príkazy, ktoré znamenajú, že závod Fremont v Kalifornii sa zatiaľ nemôže znova otvoriť. Odborníci na verejné zdravie však tvrdia, že takéto príkazy znížili celoštátny počet prípadov koronavírusu.

V Spojených štátoch už zomrelo na nový koronavírus vyše 61.000 ľudí a viac ako milión sa ním nakazilo. Reštriktívne opatrenia sú podľa amerických zdravotníckych predstaviteľov potrebné na spomalenie šírenia nákazy.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech