Elon Musk potvrdil, že bude nový Tesla Roadster

  • Skvelá správa pre milovníkov elektromobilov a jazdy s vetrom vo vlasoch.
0h8e6227_1
  • Skvelá správa pre milovníkov elektromobilov a jazdy s vetrom vo vlasoch.

Elon Musk práve oznámil plány priviesť športové vozidlo nulovými emisiami späť z cintorína elektromobilov, kde bolo pochované na konci roku 2012 po predaji takmer 2500 kusov počas svojho krátkeho, štvorročného života. Keď sa používateľ Twitteru opýtal, či bude nový Roadster, Musk odpovedal „o niekoľko rokov, ale áno.“

CEO Kalifornskej firmy vyrábajúcej elektromobily vlani v konferenčnom hovore uviedol, že ďalšia generácia Roadsteru bude debutovať v roku 2019, takže tweet je možné považovať ako ďalšie potvrdenie jeho vývoja.

Tesla Roadster bol dvojmiestny automobil bez strechy a podvozkom založeným na Lotuse Elise. Bol prvým pre premávku schváleným elektromobilom používajúcim lítium-iónové batériové články a prvým autom na elektrický pohon, ktoré dokázalo prejsť viac ako 200 míľ (320 kilometrov) na jedno nabitie.

Tesla má od Roadsteru za sebou dlhú cestu, v súčasnosti produkuje Model S, Model X a čoskoro Model 3 – prvý cenovo dostupný elektromobil spoločnosti. Automobilka vyrába aj batérie pre domácnosti a najnovšie aj solárne šindle.

tesla-roadster_6378

foto: trueautosite.com

Ale budúcnosť nebola pre Muska vždy taká svetlá. Začiatkom tohto roka v priebehu valného zhromaždenia pripustil, že priebeh “života” Roadsteru rozhodne nebol hladký. Musk povedal, že keď spoluzakladatelia Google, Larry Page a Sergey Brin išli na testovaciu jazdu, Roadster dosiahol maximálnu rýchlosť len 10 míľ za hodinu. Prvý Roadster „vôbec nebol bezpečný, stále sa kazil a nefungoval bohvieako“ povedal Musk.

Aj keď o druhej generácií Roadsteru ešte nie sú žiadne bližšie informácie, špekuluje sa, že by sa mohol premenovať na Model R aby zapadol medzi ostatné modely automobilky. Nám ostáva len čakať, kedy sa objavia nové informácie o Roadsteri, ale jedno je myslím isté – bude oveľa lepší než jeho predchodca.

tesla-roadster-3-0-update-2015

foto: ecomento.com

zdroj: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: tesla.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech