Emoticam s Milanom Martinkovičom, súťažiacim na Startup Weekende 4

  • Milan Martinkovič je absolvent štúdia na STU FIIT v Bratislave. Pracoval ako traffic manager pre Zoznam.sk. Bol účastníkom Startup Weekendu (SW). Momentálne vedie vlastnú firmu (spolu s ďalšími dvomi spoločníkmi), ktorej ťažiskom je startupový projekt.
image_1415114329.jpeg
  • Milan Martinkovič je absolvent štúdia na STU FIIT v Bratislave. Pracoval ako traffic manager pre Zoznam.sk. Bol účastníkom Startup Weekendu (SW). Momentálne vedie vlastnú firmu (spolu s ďalšími dvomi spoločníkmi), ktorej ťažiskom je startupový projekt.

 

Ako si sa o SW dozvedel?

O SW som sa dozvedel ešte počas štúdia, od svojich spolužiakov. Priamo so SW som sa stretol až vtedy, keď prišla na našu školu ponuka participácie na podujatí Startup Mixér. Išlo o nejakú skúšobnú verziu Startup Weekendu (súťaž prebehla v jedno popoludnie u nás na škole a ponuka účasti sa týkala priamo študentov FIIT). V tomto čase sme mali s kamarátmi rozrobený jeden zaujímavý projekt, tak sme sa rozhodli, že skúsime niečo nové a zúčastníme sa súťaže.

Motiváciou pre nás bola najmä účasť ľudí z „IT sveta“ ale i z marketingu a rôznych iných oblastí. Rozhodli sme sa prezentovať svoj projekt a spomedzi odprezentovaných projektov sa naša myšlienka zapáčila porote najviac a túto súťaž sme vyhrali. To nás posunulo na Startup Weekend, pretože výhru predstavoval voľný vstup na SW, ktorý sa pripravoval v Bratislave.

 

V čom spočíval projekt, s ktorým ste vyhrali Startup Mixér?

Náš projekt sa zameriaval na rozoznávanie ľudských emócií a to pomocou automatizovaného spracovania výrazu tváre človeka. Stačí obraz ľudskej tváre (napr. z webkamery) a pomocou softvéru sa dá následne určiť emočné rozpoloženie sledovaného človeka.

V tomto bode vývoja nášho projektu sme však ešte nevedeli, kde by sa dal náš vyvíjaný produkt použiť. Preto sme sa potešili výhre v súťaži, prostredníctvom čoho sme sa dostali na SW, pretože účasť na tomto podujatí bola pre nás určite prínosom.

 

 

Kam ste sa počaš SW posunuli s projektom? Splnilo to vaše očakávania?

Počas SW sme chceli náš projekt rozvinúť a posunúť ho na vyššiu úroveň. Na základe odozvy od mentorov sme sa utvrdili v tom, že náš projekt má obrovský potenciál a jednoznačne sa oplatí ho rozvíjať ďalej, aj po ukončení tohto podujatia. Okrem toho sme počas víkendu spoznali množstvo významných a úspešných ľudí, ktorí boli pre nás akýmsi vzorom a motiváciou pre naše podnikateľské začiatky.

Naše očakávania boli teda nadmieru splnené a to najmä v tom, že okrem množstva cenných kontaktov sme získali nový a oveľa zrelší pohľad na náš projekt a jeho potenciál. Samozrejme, boli sme mierne sklamaní našim umiestnením, nakoľko sme si verili aj na prvé miesto :). Boli sme však radi, že sme sa umiestnili v prvej trojke ohodnotených projektov. V konečnom dôsledku však umiestnenie nebolo až tak dôležité. Dôležitejšie boli kontakty, ktoré sme počas víkendu nadobudli.

 

Čo vás priviedlo k tomu, aby ste v projekte pokračovali po ukončení SW?

K ďalšiemu pokračovaniu vo vývoji projektu nás viedla jednak pozitívna odozva od mentorov počas celého podujatia, ale aj to, že sme sa „dali dokopy“ s niektorými ľuďmi, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili a pomohli nám v tom, aby náš projekt úspešne napredoval.

 

V akej fáze sa teraz nachádza projekt Emoticam? Zhodnoť váš posun od minulého SW?

Na základe už spomínaných kontaktov sa nám podarilo získať investora pre náš projekt a dokonca aj prvých potenciálnych klientov, s ktorými sa momentálne snažíme rozvinúť spoluprácu.

Od minulého SW sme teda zapracovali najmä na technologickej stránke projektu a snažíme sa ho finalizovať tak, aby bol z neho plnohodnotný predajný produkt. Okrem toho sme rozbehli vlastnú firmu, ktorej zameraním je práca na tomto projekte.

 

Odporučil by ste mladým ľuďom SW? Myslíte si, že je to dobrý štart pre podnikanie?

Samozrejme, jednoznačne Startup Weekend mladým ľuďom odporúčam. Sami na sebe vidíme, že ak by sme sa tohto podujatia nezúčastnili, momentálne by sme sa nenachádzali tam, kde sme. Myslím si, že toto podujatie je dobrým začiatkom pre podnikanie.

 

Chcel by si sa znova zúčastniť SW? Možno nie ako účastník, ale ako mentor?

Zúčastniť sa na SW ako súťažiaci je pre mňa momentálne zbytočné. No nakoľko aj nášmu projektu mnohí ľudia pomohli, keď sme boli ako súťažiaci, nemal by som problém s tým, urobiť takúto službu pre tohtoročných súťažiacich :).

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech