Eset: Firmy by sa mali viac venovať internetovej bezpečnosti. Je to najväčšia hrozba

  • Spoločnosť Eset si myslí, že vzdelávanie na Slovensku o internetovej bezpečnosti je nedostatočné
  • Takmer každá jedna firma sa stáva terčom pre kybernetické útoky a Eset nie je výnimkou
Unsplash
Unsplash
  • Spoločnosť Eset si myslí, že vzdelávanie na Slovensku o internetovej bezpečnosti je nedostatočné
  • Takmer každá jedna firma sa stáva terčom pre kybernetické útoky a Eset nie je výnimkou

Slovenská globálna spoločnosť Eset bola vyhodnotená medzinárodnou organizáciou KuppingerCole ako „top performing“. Uvádza to vo svojej analýze firmy.

Funkcia Esetu – Pokročilá kontrola pamäte – bola hlavnou príčinou vysokého hodnotenia Esetu. Podľa uverejnenej správy je silnou stránkou Esetu ochrana pred sieťovými útokmi alebo detegovanie malvérov.

Eset si myslí, že na Slovensku panuje nedostatočné vzdelávanie v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Za jednu z najväčších hrozieb považujeme nedostatočné vzdelávanie v tejto oblasti. A to platí hlavne pri firmách. Tie by sa mali venovať vzdelávaniu svojich zamestnancov v oblasti internetovej bezpečnosti. Aby vedeli, ako sa zodpovedne digitálne správať alebo čo robiť, ak už došlo k infekcii,“ hovorí pre StartitUp Zuzana Pardubská z Esetu.

Správa od KuppingerCole označuje riešenia od Esetu bohaté na vlastnosti a uznáva dlhodobé skúsenosti v poskytovaní pokročilých techník spolu s aktívnym používaním strojového učenia vo svojich produktoch od roku 1998. Podľa zverejnenej správy je Eset v „TOP forme“.

„Sme veľmi hrdí na to, že za naše pokročilé riešenia kontinuálne získavame uznanie od špičkových analytikov. Prostredie digitálnych hrozieb sa neustále vyvíja a mení, a je preto nevyhnutné, aby boli organizácie a ich systémy adekvátne chránené,“ hovorí obchodný riaditeľ spoločnosti Eset Ignacio Sbampato.

KuppingerCole Analysts Executive Report names ESET a top performer. https://www.eset.com/int/about/newsroom/press-releases/awards/kuppingercole-analysts-executive-report-names-eset-a-top-performer/

Gepostet von ESET am Donnerstag, 19. September 2019

Napádajú aj Eset

Medzi ďalšie silné vlastnosti zvýraznené v správe patrí podpora širokého spektra operačných systémov, konzistentne silné výsledky v nezávislých testoch a využívanie pokročilých algoritmov na detekciu škodlivého správania v kóde.

Podľa Pardubskej bola takmer každá spoločnosť napadnutá nejakým spôsobom prostredníctvom internetu. Výnimkou nie je ani Eset, ktorý sa taktiež stáva cieľom kybernetických útokov. „Bližšie tieto snahy však špecifikovať nebudeme,“ hovorí Pardubská.

Spoločnosť Eset už vyše 30 rokov vyvíja popredný bezpečnostný softvér pre firmy i domácich používateľov na celom svete. Spoločnosť vznikla v roku 1992 a je zastúpená vo viac ako 180 krajinách sveta. Podľa portálu Techradar je Eset v prvej desiatke najlepších antivírusov na svete.

Viac čítaj TU>>Eset investuje 100 miliónov eur do svojho kampusu

Medzi zakladateľov spoločnosti patrí Miroslav Trnka, Peter Paško a Rudolf Hrubý. Za rok 2018 mal Eset podľa Finstatu tržby takmer pol miliardy eur a vykázal zisk viac ako 68 miliónov eur. V súčasnosti spoločnosť oznámila vybudovanie slovenského „Sillicon valley“ v bratislavskej Patrónke.

Zdroj: Plus.kuppingercole.com, Eset.com, Techradar, Finstat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK