Eset investuje 100 miliónov eur do svojho kampusu. Má byť centrom inovácií a výskumu v hlavnom meste

  • Spoločnosť Eset plánuje na bratislavskej Patrónke, v areáli bývalej vojenskej nemocnice, vytvoriť rozsiahly kampus
  • Má byť centrom inovácií, kreativity a výskumu v hlavnom meste
TASR
TASR
  • Spoločnosť Eset plánuje na bratislavskej Patrónke, v areáli bývalej vojenskej nemocnice, vytvoriť rozsiahly kampus
  • Má byť centrom inovácií, kreativity a výskumu v hlavnom meste

Dotknuté pozemky získala softvérová firma v roku 2017 a momentálne pripravuje medzinárodnú ideovú architektonickú súťaž, z ktorej má vzísť koncepčný architekt projektu. Výstavbu plánuje spustiť v rokoch 2024-2025 a otvorenie kampusu v roku 2026. Informovalo o tom TASR.

Kampus, neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka, má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami.

zdroj: Eset

„Chceme tu vybudovať epicentrum inovácií a premeniť túto časť na pulzujúci priestor, ktorý bude žiť aj mimo pracovného času. Nechceme tu vybudovať sídlo iba pre Eset, ale vytvoriť ekosystém množstva inovatívnych firiem, hlavne technologických. Koncentrácia takýchto firiem vie priniesť veľa pridanej hodnoty, dobrým príkladom je americký Silicon Valley,“ priblížil v stredu na brífingu prevádzkový riaditeľ spoločnosti Pavel Luka. Celkové investície do projektu odhaduje firma zatiaľ na úrovni okolo 100 miliónov eur.

zdroj: Eset

Viac čítaj TU>>ESET sa stal oficiálnym partnerom futbalového klubu Borussia Dortmund

Popri novom sídle a globálnom vedecko-výskumnom centre majú vzniknúť aj priestory na prenájom pre inovatívne technologické firmy a taktiež „inkubátor“ pre startupy. Firma zvažuje vytvoriť v kampuse i moderné formy ubytovania pre študentov na princípe „co-living“, čo by prehĺbilo integráciu vysokých škôl v rámci tohto systému.

Takto vyzerajú priestory dnes:

Firma sľubuje aj park

Projekt na Patrónke počíta aj s verejnými priestormi. Poskytnúť má sčasti aj rezidenčnú funkciu, ktorá má byť zastúpená najmä apartmánmi na prenájom, určenými predovšetkým zamestnancom firiem v kampuse.

Investor chce v areáli bývalej vojenskej nemocnice vybudovať aj jedáleň, reštaurácie, kaviarne, obchody, lekáreň, zubnú ambulanciu či škôlku pre deti zamestnancov. Chýbať nemá ani telocvičňa, obchody a požičovňa bicyklov či auditórium.

Firma sľubuje aj park, veľké plochy zelene, ale aj vybudovanie dostatočných parkovacích kapacít. Tie by mali byť cez víkend k dispozícii aj verejnosti pri rôznych podujatiach či návšteve bratislavského lesoparku.

ESET je slovenská technologická, softvérová IT firma, ktorá vytvára antivírusové riešenia. Pilotným produktom spoločnosti bol antivírus zvaný NOD (Nemocnica na okraji disku). Spoločnosť má viac ako 110 miliónov používateľov v 202 krajinách sveta. V súčasnosti patrí medzi najúspešnejšie slovenské firmy.

Viac čítaj TU>>ESET hlási za minulý rok rekordné tržby. Samotný zisk vzrástol o 4 %

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech