ESET otvorí nové vývojové centrum v Brne. Chce tam nájsť kvalitnú pracovnú silu

  • Slovenská firma ESET momentálne vidí za hranicami našej krajiny veľkú príležitosť.
brno
  • Slovenská firma ESET momentálne vidí za hranicami našej krajiny veľkú príležitosť.

Antivírusová firma ESET sa podľa všetkého rozhodla rozhodiť svoje siete aj v neďalekom Brne. Impulzom pre tento krok malo byť veľké prepúšťanie v spoločnosti Avast. ESET chce preto využiť príležitosť a odchytiť si pre seba pár nadaných zamestnancov, ktorých je na trhu všeobecne nedostatok. Pre ESET je to sľubná príležitosť nájsť skúsených IT špecialistov, pre ktorých je u nich vždy miesto. Slovenská firma však musí rýchlo konať, pretože ľudia z Avastu a AVG veľmi dlho bez práce nezostanú, keďže má o nich záujem nejedna konkurenčná firma.

Rastúci ESET so sídlom v hlavnom meste už pritom aj stihol zverejniť ponuku práce na niekoľko pozícií. Predovšetkým hľadá vývojárov, ktorý zvládajú prácu v C, C++,C #, .NET, pre iOS a Android, malwarových a softwarových analytikov, QA inžinierov, ale aj UX dizajnérov.

es

zdroj fotografie:eset.com

ESET v má Českej republike hneď niekoľko centier a to napríklad v Prahe, Jablonci nad Nisou, kde sa im podarilo odkúpiť firmu SETRnet. V Jablonci sa predovšetkým zameriavajú na sieťové technológie. V Prahe ide zase skôr o detekcie, analýzy pre systém macOS, z Prahy pritom celkove ide až 80 % OS X detekcií. ESET sa taktiež aktívne angažuje v spoluprácach s rôznymi českými univerzitami. Firma ESET má po celom svete viac ako 1100 zamestnancov, pritom asi okolo 400 z nich je rozmiestnených v deviatich vývojových centrách po celom svete. Rozširovanie mimo Slovenska predstavuje pre ESET priam nutnosť. Keďže kvalifikovaných ľudí je stále nedostatok.

avas

zdroj fotografie:glassdoor.com

Na Slovensku je to obzvlášť problém, keďže sme malá krajina, a trh je nejaký vylovený. Preto musia firmy ako ESET zháňať kvalitnú pracovnú silu aj za hranicami. Slovenská firma má momentálne okolo 100 miliónov užívateľov. V roku 2014 ich tržby siahali k 330 miliónom eur a stále postupne rastú. V priebehu najbližších rokov sa chce firma prebojovať medzi troch najvplyvnejších hráčov v obore. Takisto sa snaží aj o prerod na mobilné zariadenia, avšak stále veria, že tradičné PC biznis len tak rýchlo nevymizne.

zdroj:joineset.cz zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK