Infektológ Sabaka: Koronavírus má jednu zákernú stránku. Aktuálne ho na Slovensku najviac šíria títo ľudia

Predali auto za takmer 3 milióny eur. Jeho cena ešte výrazne porastie

Minister vnútra: Kritizovať môže niekto Čechov kvôli opatreniam, nie nás

Európska krajina začala testovať vakcínu proti koronavírusu, dobrovoľníci dostanú  až 700 eur

  • V Taliansku začali testovať vakcínu proti koronavírusu, dobrovoľníci dostanú 700 eur
  • Projekt spomenutej talianskej vakcíny finančne podporuje samospráva administratívneho regiónu Lazio spoločne s vládnymi orgánmi
 srcset
Unsplash/CDC
  • V Taliansku začali testovať vakcínu proti koronavírusu, dobrovoľníci dostanú 700 eur
  • Projekt spomenutej talianskej vakcíny finančne podporuje samospráva administratívneho regiónu Lazio spoločne s vládnymi orgánmi

Vedci v Taliansku začali s testovaním vakcíny proti koronavírusu. Tá je aktuálne jedným z najžiadanejších prípravkov na svete, keďže môže pomôcť zastaviť šíriacu sa pandémiu.

Ako informuje web Wirtualna Polska s odvolaním sa na talianske médiá, vakcínu testujú v rímskej nemocnici Spallanzani. Na skúšobnom procese sa podieľa dovedna 90 dobrovoľníkov rôzneho veku, ktorých vybrali spomedzi siedmich tisícok prihlásených. Každému dobrovoľníkovi zaplatia 700 eur. Úvodná experimentálna fáza má trvať osem až desať týždňov. Ďalšie dve plánujú zrealizovať počas jesene.

Projekt spomenutej talianskej vakcíny finančne podporuje samospráva administratívneho regiónu Lazio spoločne s vládnymi orgánmi. Ak sa testovanie vakcíny vydarí, liek proti ochoreniu COVID-19 by sa mal dostať do predaja počas budúcoročnej jari.

Rusi majú testovať druhú vakcínu proti COVID-19, ktorá má odstrániť nežiaduce účinky prvej

Taliansko zaznamenalo v sobotu za posledných 24 hodín 1071 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je najviac od 12. mája, keď denný prírastok naposledy prekročil hranicu 1000. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na talianske ministerstvo zdravotníctva.

V minulý piatok úrady evidovali 947 nových infikovaných, vo štvrtok 845 a v stredu 642. Taliansko má celkovo viac ako 258-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom viac ako 35-tisíc ľudí chorobe COVID-19, ktorú koronavírus spôsobuje, doposiaľ podľahlo. Najviac nových prípadov hlásil región Lazio s hlavným mestom Rím (215). Taliansko v máji zrušilo prísny lockdown, teda zatvorenie krajiny. Taliansko ho zaviedlo, keď sa stalo prvou krajinou v Európe, ktorá hlásila prípady ochorenia COVID-19, informuje TASR.

Zdroje: tech.wp.pl, SITA, TASR

Najnovšie video