Európska únia chce 15-ročným zakázať Facebook!

  • Tínedžeri pod 16 rokov dostanú ban na Facebooku, Snapchate, Instagrame a dokonca aj na email, pokiaľ nebudú mať povolenie rodičov.
o-CYBER-BULLYING-facebook
  • Tínedžeri pod 16 rokov dostanú ban na Facebooku, Snapchate, Instagrame a dokonca aj na email, pokiaľ nebudú mať povolenie rodičov.

unnamed_9

Európska únia pripravuje nové regulácie, ktoré po novom bez povolenia rodičov zakážu sociálne siete pre mladých od 13 do 16 rokov. Znamenalo by to teda, že pri akomkoľvek zakladaní účtu budeš potrebovať naháňať mamu.

Zákon sa bude na pôde parlamentu prerokovávať v utorok a pre spoločnosti ako Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat či Google by mohli znamenať obrovský problém. Ak zákon schvália, krajiny a jednotlivé spoločnosti budú mať dva roky čas na to, aby podmienky pripravili. Ak by tak nespravili, čakajú ich pokuty vo výške desiatok miliónov eur.

Regulácie by pochopiteľne platili len pre krajiny Európskej únie. Proti tomuto zákonu už vznikla petícia.

Je skutočne rozumné obrať dospievajúcich ľudí o možnosti spájať sa s inými, socializovať sa a podobne? Pre mnohých mladých je internet skvelým zdrojom informácií a vzdelávania, obzvlášť tak dôležitého pri stave školstva, aký na Slovensku máme. Osobne považujem tento navrhovaný zákon za zlý vtip.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK