Európske rozprávkové miesta na AirBnb

  • Airbnb je známe tým, že ponúka ubytovanie od toho najlacnejšieho, až po úplný luxus. Dnes si môžeš pozrieť miesta, ktoré sú ako vystrihnuté z rozprávok. Nie najlacnejšie, ale napriek tomu stoja za pozornosť.
TravellingMan
  • Airbnb je známe tým, že ponúka ubytovanie od toho najlacnejšieho, až po úplný luxus. Dnes si môžeš pozrieť miesta, ktoré sú ako vystrihnuté z rozprávok. Nie najlacnejšie, ale napriek tomu stoja za pozornosť.

Moderný domček pri jazere, Akureyri, Island.

1

Krásny malý domček pri jazere je niekedy všetko, čo človeku stačí ku šťastiu. Žiadne preplnené pláže, iba ty, tvoji blízki a príroda. V okolí krásne hory a čistý vzduch. A vo vnútri domček tiež nevyzerá úplne zle.

1 aa1a

Starý veterný mlyn, Benenden, UK.

2

Ak si vždy túžil zažiť, ako sa býva v starom veternom mlyne, práve si našiel dokonalé miesto. Vnútro je vybavené všetkým, čo potrebuješ, samozrejme, so zachovaným štýlom. Dokonalá dovolenka.

2a2aa

“Koe in de Kost”, Heeten, Holandsko.

4

Na štýl novozélandského Hobbitonu, tento krásny domček ťa volá pod svoju strechu. Holandsko ani nie je tak ďaleko, takže prinajmenšom ušetríš niečo na letenkách. Pokojná lokalita a milý domček sú tou správnou kombináciou.

4a

4aa

Domček na strome, Cornwall, UK.

5

Čo dodať. Domčeky na stromoch dávno nie sú iba pre deti, o čom svedčí aj táto útulne vyzerajúca drevená krabička. Ak sa chceš na chvíľu vrátiť do bezstarostných detských čias, AirBnB ti ponúka skvelú príležitosť.

5a5aa

Očarujúci zámok, Toskánsko, Taliansko.

7

Áno, vidíš dobre. Aj tu si môžeš užívať na potulkách Toskánskom. Krásna tehlová stavba, a nie tak hocijaká. Sedieť si tak vonku v záhrade, popíjať dobré vínko… Tak vyzerá dovolenka pod toskánskym slnkom.

7a7aa

Splnený sen, Oia, Grécko.

9

Neviem ako ty, ale grécka dedinka Oia je u mňa na vrchných priečkach tých najromantickejších miest. Možno za to môžu všetky tie krásne zábery zapadajúceho slnka a čarovného miesta. Prečo neskúsiť spraviť vlastné zábery? Kým sa sem budú hrnúť turisti, ty si môžeš popíjať vo vlastnom bazéniku a užívať si výhľad na všetko naokolo.

9a9aa

Stan tak trochu inak, Tarifa, Španielsko.

10

V prípade, že miluješ prírodu viac ako čokoľvek iné, ale občas sa potrebuješ v stane aj trochu natiahnuť a postaviť, tento zvláštny prístrešok môže byť niečo pre teba. V tichom, no krásnom španielskom prostredí sa nachádza nezvyčajný stan, ktorý však pôsobí veľmi útulne.

10a10aa

Vlakový vagón, Aberporth, Wales.

11

Viem, že cestovať našimi nočákmi nie je žiadna výhra. Ale čo ak ti poviem, že teraz môžeš mať celý vagón iba pre seba? Nedostaneš sa v ňom síce nikam, pretože bol prerobený v takéto krásne miesto na bývanie, svoj pobyt si však určite užiješ.

11a11aa

Zámok z 15.storočia, Galway, Írsko.

12

Írsko sa má rozhodne čím chváliť, pokiaľ ide o architektúru, hrady a zámky. Teraz máš možnosť v jednom takomto aj zostať. Vráť sa do minulosti, no zároveň si užiť všetky vymoženosti 21.storočia. Zostať na zámku v krásnej írskej prírode, tým sa nemôže pochváliť každý.

12a12aa

Kocka, Rotterdam, Holandsko.

13

Kreatívne riešené miesto na oddych. Ako fascinujúco pôsobí navonok, tak ťa zaujme aj zvnútra. Nahnuté steny ti dodajú pocit jedinečnosti a niečoho nového, a príjemný interiér s minimalistickým štýlom ťa presvedčí o tom, že nie všetko, čo je iné, je zlé.

13a13aa

Maringotka, Isle of Skye, UK.

14

Ak sa chceš cítiť ako pravý nomád a na okolí nemať nič, iba divokú prírodu krásneho škótskeho Isle of Skye, Airbnb má v ponuke aj takúto gypsy maringotku, ktorá čaká práve na teba. Možno neponúka veľa priestoru, zato je však komfortná. A priestoru naokolo máš koľko len chceš.

14a14aa

Dračí domček, Westhall, UK.

17

Ak túžiš po niečom rozprávkovom, práve si to našiel. Domček ako vystrihnutý z filmu o začarovanej Elle. Strážny pes je dnes už mainstream, takže o bezpečnosť sa ti postará drak sediaci na jednom z komínov. Ten ťa dostal, však? Domček pre tvoju polovičku a drak pre pána.

17a17aa

Domček na strome, Andalúzia, Španielsko.

19

Ďalší domček na strome je k dispozícií aj v španielskej Andalúzií. Tento je dokonca vybavený aj mostíkom z latiek pre ešte autentickejší pocit. Viem, že tvoje vnútorné dieťa sa práve potešilo a láka ťa to sem. Pre tvoje dospelé ja tu nájdeš tiež bazén, takže celé tvoje ja sa poteší. Dieťa dokonca dvakrát.

19a19aa

Maringotka s domčekom, Cornwall, UK.

20

Farebná maringotka s malým domčekom je svojím výzorom zameraná najmä na nežnejšie pohlavie. Všade naokolo cítiť romantiku, rozkvitnuté lúky a slnečné lúče. Táto maringotka s domčekom vytvárajú dokonalú oázu pokoja a zaujmú nejednu cestovateľskú dušu.

20a20aa

Moderný domček na vode, Amsterdam, Holandsko.

22

Nádych luxusu nie je iba privilégiom prímorských miest. Amsterdam ťa o tom presvedčí na každom kroku a tento domček priamo na vode nie je žiadnou výnimkou. Vyskúšaj si život na vysokej nohe aj ty.

22a22aa

Zámok z 19.storočia, Cumbria, UK.

23

Neviem, ako u teba, na mňa tento zámok pôsobí ako sídlo britského vojvodu. Lenže čo Airbnb ponúka, to treba brať, a ak hovoria, že je na prenájom, tak im verím. Ak sa chceš cítiť ako britský vojvoda, tento zámok ti to rozhodne umožní. Každý si chce splniť svoje detské sny, na to nie je nikdy neskoro.

23a23aa

Chata pre spisovateľov, Lidingö, Švédsko.

25

Túžiš po zmene prostredia, ale potrebuješ pracovať? Spoj príjemné s užitočným a vyber sa napr. do Švédska, kde nájdeš tento milý a pôvabný domček ako stvorený pre spisovateľov- a všetkých dnešných podnikateľov. Príroda, pokoj, príjemné prostredie a skvelá atmosféra, vďaka ktorej sa sústredíš presne na to, na čo potrebuješ.

25a25aa

Vidiecky zámok, Holt, UK.

26

Miesto, ktoré kričí jedno slovo: dokonalosť! Tento zámok v nádhernom vidieckom štýle ti dá nie len pocit moci a slobody, ale skrátka ti dovolí byť na chvíľu bez starostí a užiť si všetko pekné, čo so sebou život prináša. Najlepšie je, že si ho môžeš dovoliť.

26a26aa

Stará veža, Umbria, Taliansko.

27

Ubytovanie podobné tomu v mlyne alebo v starej nádrži na vodu. Komfort, jednoduchosť a romantický vzhľad tejto veže si ťa úplne podmania a nie je vôbec ťažké zamilovať sa do tohto krásneho miesta.

27a27aa

Ak si nenašiel to, čo hľadáš, prípadne sa chceš zamerať na niečo menej finančne náročné, Airbnb ponúka mnoho miest, ktoré budú tvojim podmienkam určite vyhovovať. A ak hľadáš rozprávkové miesta na oddych, už vieš, že aj také existujú.

Zdroj: buzzfeed.com, v spolupráci s AirBnb.co.uk, zdroj titulnej fotografie: portugal.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech