Ewžen prerobil bicykel Saganovi či Kiskovi. Vydarený dizajn dal aj vozíčku mladej Slovenky

  • Cyklodielňa Egriders patrí v prerábaní bicyklov medzi tie najlepšie na Slovensku
  • Teraz sa však pustili do prerábky, ktorá je na ich pomery naozaj netradičná
  • Nezištne pomohli človeku, ktorý to naozaj potreboval
archív:Egriders
  • Cyklodielňa Egriders patrí v prerábaní bicyklov medzi tie najlepšie na Slovensku
  • Teraz sa však pustili do prerábky, ktorá je na ich pomery naozaj netradičná
  • Nezištne pomohli človeku, ktorý to naozaj potreboval

Pa­vol „Ewžen“ Adam­ko­vič je ro­dák z To­poľ­čian, kde vy­bu­do­val je­di­nečnú cyk­lo­dielňu Egriders. Zo sta­rých vy­ra­de­ných ku­sov v nej so svo­jim tí­mom vy­rába štý­lové re­tro bi­cykle.

Vý­tvory Egri­ders sa ob­ja­vili aj na svad­bách Petra Sa­gana či Do­miniky Ci­bul­ko­vej. Pre Sa­gana Ewžen vy­ro­bil jed­no­kolku známu zo sva­dob­ných fo­to­gra­fií maj­stra sveta. Do­mi­nika zase ich bi­cy­kel do­stala ako sva­dobný dar. Jeho kúsky však vlastní aj prezident Andrej Kiska či komička Evelyn.

zdroj: archív Egriders

Aj keď sú Pavlovou doménou najmä bicykle, najnovšie dokázal, že štýlový vzhľad vie dať aj staršiemu invalidenému vozíku. K takejto netradičnej inovácii sa pritom dostal celkom náhodou. Ako hovorí Ewžen, ide o príbeh, ktorý jednoducho napísal sám život.Viac dojímavý a emociálny som nezažil,” konštatuje Ewžen.

Jeho kamarát Filip ho totiž oslovil s prosbou či by jeho seste neprerobil jej vozík. „V prvom rade som nevedel o čo sa jedná, až keď mi povedal, že jeho sestra je na vozíku. Vravím si dones to,” vysvetľuje. 

zdroj: archív Egriders

Dlho netrvalo a s Filipovou sestrou – Andrejkou sa stretli v kaviarni. Tá povedala svoju predstavu a išlo sa na to. „Nemal som najmenšie tušenie do čoho som sa pustil. Našťastie mi Filip pomohol s rozložením vozíka a ukázal mi ako ho zložiť. Andrejka mala doma ďalší k dispozícií, čo bolo super, nakoľko sme získali potrebný čas,” vysvetľuje. 

zdroj: archív Egriders

Andrejka Pavla poprosila aj o prečalunenie sedáku a zadnej opierky, nakoľko jej bola pri sedení nepohodlná. „V tom mi skrsla myšlienka, že dolu na nohy dá drevenú podložku a Andrejke dá možnosť vygravírovať to, čo by chcela. Pohon 4×4 mi vyčaril úsmev na tvári, že ju ani pri takomto hendikepe neopúšťa smiech,” hovorí. Čoskoro nastal čas, kedy mohol Ewžen zavolať Andrejke so slovami už sa rútim aj s vozíkom”.

zdroj: archív Egriders

Ewžen pri stretnutí len nesmelo pozdravil Andrejku, nakoľko nevedel, aká bude jej reakcia. Andrejka však nešetrila slovami chvály a v očiach jej bolo vidieť nadšenie.

Andrejka mi vravela, ako to chodí s vozíkmi. Na nový má nárok po 7 rokoch a cena je 3500 eur a to je iba základná výbava. Človek si uvedomí, až keď stretne človeka ako Andrejku, aké máme šťastie, že sme zdraví. Musím uznať, že úsmev na tvári jej vobec nechýbal a bola plná elánu a života, toto stretnutie s ňou mi dodalo veľa energie. Ďakujem zato, že som ti mohol spríjemniť a zlepšiť tvoj život,” dodáva. 

zdroj: archív Egriders

Na záver pri odchode Pavla ešte zastavila a podala mu malý darček so slovami : „To máš odo mňa dúfam, že sa ti to bude páčiť.”

„Po rozbalení som tam našiel dva krásne obrazy s popisom. Píšem básničky a toto som napísala špeciálne pre teba. V tom momente, musím sa prizňať, ma to dostalo. Maličkosti vedia potešiť človeka,” dodal Pavol.

Egriders v roku 2019

Cyklodielňa Egriders žne úspech nielen na slovenskom trhu veľký úspech. Pre Startitup Pavol prezradil, že ročne už prerobili 93 bicyklov. Jeden z najdrahších putoval do vinárstva v Topolčiankach a jeho cena sa pohybovala okolo 1500 eur a verejnosť si ho môže pozrieť priamo v predajni.

zdroj: archív Egriders

Čo sa týka plánov Egrider na rok 2019, tie sú jasné. Ewžen s tímom chce začať vyrábať nové produkty. V Egriders pracujú na štarte výroby pedálov z dreva s logom Egriders. V lete má taktiež pribudnúť merch. Chýbať nebudú ani ručne robené drevené rúčky na bicykle. V pláne na tento rok je aj špeciálny Egriders katalóg pre zákazníkov.

Všetky re­tro no­vinky z dielne Egriders ne­za­budni sle­do­vať na ich Ins­ta­grame či Fa­ce­bo­oku. Na Slo­ven­sku ne­majú ob­doby a mnohé ob­jed­návky pri­chá­dzajú aj spoza hra­níc. My im že­láme aj na­ďa­lej veľa úspe­chov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech