EXKLUZÍVNE Matovič o korupčných obvineniach Sulíka: „Bol som v tejto veci vypovedať.“

  • Igor Matovič nedávno informoval o korupčných podozreniach na adresu Richarda Sulíka
  • Teraz tvrdí, že bol v súvislosti s prípadom vypovedať
Richard Sulík a Igor Matovič
Startitup/Dominik Bízik
  • Igor Matovič nedávno informoval o korupčných podozreniach na adresu Richarda Sulíka
  • Teraz tvrdí, že bol v súvislosti s prípadom vypovedať

Koncom minulého roka v decembri po nevyslovení dôvery vláde Igor Matovič vystúpil na tlačovke s nečakaným obvinením. Matovič po vypätom hlasovaní prišiel s informáciou, že šéf SaS Richard Sulík sa mal dopustiť korupcie. 

Mám dôkazy o závažnej korupcii Richarda Sulíka, ktoré zverejním počas predvolebnej kampane,“ povedal líder OĽANO prekvapivo počas tlačovky. Bližšie ale nešpecifikoval, o čo presne ide, a nekonkretizoval, akými dôkazmi disponuje.

Od prekvapivej tlačovky uplynul viac ako mesiac, no Matovič svoje obvinenia už ďalej nešpecifikoval. Keďže poslanci už odklepli oficiálny termín predčasných volieb, Matovičovo OĽANO by tak už malo zabrať v spomínanej predvolebnej kampani. Na otázky novinárov k téme korupčných obvinení bol obzvlášť stručný. Pre Startitup ale priznal, že sa prípad predsa len už posunul.

Matovič: Bol som vo veci vypovedať

„Všetko príde,“ odpovedal Matovič na otázku novinárov v Národnej rade, kedy zverejní informácie o spomínanom údajnom korupčníctve Richarda Sulíka. Téma na staré obvinenia tak padla v deň otvorenia 83. rokovania schôdze Národnej rady. Napriek tomu, že Matovič bol na detaily k téme skúpy, pre Startitup predsa niečo prezradil.

„Ja som bol o tom aj vypovedať, medzičasom,“ povedal nám k téme Matovič. Ani po ďalších otázkach spomínanú výpoveď nekonkretizoval. „Bol som v tejto veci vypovedať, viac vám nepoviem,“ podčiarkol.

Startitup k téme kontaktoval aj políciu, a to s otázkami, či rieši daný prípad a v akom štádiu vyšetrovania sa nachádza. „Polícia sa podozreniami z trestnej činnosti zaoberá, bližšie informácie však nie je možné poskytnúť,“ informovala o problematike hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. 

Na obvinenia reagoval aj Sulík

„Myslím si, že to bude aj veľmi špinavá kampaň, že bude vyťahovať veľa špiny a bahna,“ reagoval Sulík na otázky novinárov ohľadom Matovičových obvinení. Sulík na tlačovke k aktuálnemu dianiu zároveň dodal, že netuší, o aké závažne previnenia môže podľa Matoviča ísť. 

„Za SaS hovorím, že my voličom budeme vysvetľovať náš program a budeme ponúkať reštart Slovenska, aby sme sa po tom, čo Igor Matovič 2,5 roka gniavil krajinu, aby sme sa pohli ďalej, napríklad v dobiehaní životnej úrovne Európskej únie,“ okomentoval Sulík.

Priznal, že na adresu Matovičových obvinení budú musieť reagovať, no len v určitej únosnej miere.

V hre trestné oznámenie?

Poslanec SaS Marián Viskupič ešte deň po Matovej tlačovke pre Startitup prezradil, že saskári rozmýšľajú aj o podaní trestného oznámenia. 

„V prvom rade takéto vyjadrenia Igora Matoviča majú presne takú váhu, ako majú zvyčajne jeho vyjadrenia. Teda sú to ničím nepodložené hlúposti. Nevieme toto nechať bez povšimnutia a myslím si, že pripravíme na toto trestné oznámenie, aby sa na to, jednoducho, pozrelo. Na takéto obvinenia treba reagovať,“ prezradil saskár ešte koncom minulého roku. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá