EXKLUZÍVNE: Prepustenie Mikuláša Černáka odporučil sám riaditeľ väznice. Ide o historický krok

  • Mikuláš Černák má šancu dostať sa na slobodu
  • Prepustenie na slobodu odporučil aj riaditeľ väznice
  • Súdny proces sleduj ONLINE na Startitup
mafiánsky boss Mikuláš Černák
Mikuláš Černák, ilustračná fotografia Startitup/Matej Hlbočan
  • Mikuláš Černák má šancu dostať sa na slobodu
  • Prepustenie na slobodu odporučil aj riaditeľ väznice
  • Súdny proces sleduj ONLINE na Startitup

Najznámejší mafián na Slovensku Mikuláš Černák je už s malou prestávkou za mrežami 26 rokov. Odsúdili ho na doživotie a pripisujú mu viac ako tri desiatky obetí. Tie buď sám vykonal, nariadil, alebo sa na nich podieľal. V týchto dňoch však nastal v jeho živote zásadný posun. Sudca totiž vytýčil na štvrtok 25. apríla 2024 proces, v ktorom sa bude rozhodovať o jeho prepustení na slobodu. 

Ako sme ťa už informovali, vlani 26. apríla sa naplnila časová lehota, po ktorej mal právo niekdajší mafiánsky boss možnosť požiadať o podmienečné prepustenie z výkonu trestu. So žiadosťou však čakal až doteraz. Dôvodom bolo naplnenie všetkých zákonných podmienok, ktoré je na jeho prepustenie treba. A tak sa aj stalo. 

Mikuláš Černák naplnil všetky zákonné podmienky, takpovediac, na 110 percent. Podľa informácií Startitup sa totiž niekdajšiemu bossovi slovenského podsvetia podarilo niečo, čo sa ešte nikdy žiadnemu na doživotie odsúdenému väzňovi na Slovensku nepodarilo.

„Mikuláš Černák ako prvý v histórii na doživotie odsúdený väzeň dostal odporúčanie riaditeľa väznice a väzenskej komisie v Leopoldove na jeho prepustenie na slobodu. To sa ešte nikdy nestalo. Žiadny ,doživoťák‘ niečo také pri žiadosti o prepustenie nepredložil,“ prezradil pre Startitup človek, ktorý má o blížiacom sa procese skutočne detailné informácie.

Niekdajší boss tiež absolvoval vo väznici program s názvom Šanca na návrat. V tom sa osvedčil a preukázal, že je schopný viesť riadny život. 

Zaujímavosťou je, že Mikuláš Černák o svoje prepustenie na slobodu nepožiadal a neurobil tak ani ústav, v ktorom si odpykáva doživotný trest. Urobilo tak občianske združenie, ktoré návrh podalo Krajský súd v Trnave. 

No a tu je ďalšia zaujímavosť, ktorú nám náš zdroj prezradil: „V prípade, že by požiadal o prepustenie sám Mikuláš Černák, tak v prípade, že jeho žiadosti súd nevyhovie, môže Černák požiadať o prepustenie až o 3 roky. No ak žiadosť podalo občianske združenie, môže opätovnú žiadosť podať podľa zákona už o rok.“ 

Na stránke ministerstva spravodlivosti zverejnil dva termíny verejných zasadnutí, ktoré Mikulášovi Černákovi v tejto súvislosti vytýčili.

„Návrh na podmienečné prepustenie odsúdeného z výkonu trestu odňatia slobody podal oprávnený subjekt. Súd vo veci nariadil dva termíny verejných zasadnutí, a to 25. apríla a 2. mája 2024,“ uviedla pre Startitup Jana Kondákorová, hovorkyňa Krajského súdu v Trnave.

Na mieste prvého pojednávania o podmienečnom prepustení Mikuláša Černáka je reportér Startitup Ivan Mego. Proces môžeš sledovať ONLINE na tomto odkaze už od skorých ranných hodín.

Černák strávil vo väzení takmer polovicu života. Môže ísť na Slobodu?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Archív Startitup, Aktuality

Najnovšie videá

Trendové videá