EXKLUZÍVNE: Prepustenie Mikuláša Černáka odporučil sám riaditeľ väznice. Ide o historický krok

  • Mikuláš Černák má šancu dostať sa na slobodu
  • Prepustenie na slobodu odporučil aj riaditeľ väznice
  • Súdny proces sleduj ONLINE na Startitup
mafiánsky boss Mikuláš Černák
Mikuláš Černák, ilustračná fotografia Startitup/Matej Hlbočan
  • Mikuláš Černák má šancu dostať sa na slobodu
  • Prepustenie na slobodu odporučil aj riaditeľ väznice
  • Súdny proces sleduj ONLINE na Startitup

Černáka Slováci či ľudia po celom svete poznajú ako bossa slovenského podsvetia, a teda bossa všetkých bossov. Stal sa ním počas pamätnej trojdňovej oslavy jeho 31. narodenín v Banskej Bystrici. Jeho vláda však trvala iba 7 dní a 19. decembra 1997 sa vydal do rúk polície. Za mrežami strávil s malou prestávkou 26 rokov, svoj trest si odpykával za vlád Mikuláša Dzurindu, Roberta Fica, Ivety Radičovej, Igora Matoviča či Eduarda Hegera, informovali sme ťa v našom článku.

Prvotne ho odsúdili za vydieranie, neskôr dostal doživotie za vraždy šiestich ľudí a v roku 2014 prelomil mlčanie. Opísal detaily ďalších skutkov, ktoré sa spájali s ním a jeho gangom.

Trestné činy, ktoré Mikuláš Černák spáchal, a ich stručný prehľad nájdeš v článku na tomto odkaze.

Môže ísť Černák na slobodu?

Z vyjadrenia hovorkyne Zboru väzenskej a justičnej stráže Moniky Kacvinskej pre Startitup vyplýva, že Ústav na výkon trestu odňatia slobody predkladá súdu k rozhodovaniu o podmienečnom prepustení hodnotenie odsúdeného.

ZVJS však smie poskytovať konkrétne informácie o väznených osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. K Černákovi nám teda veľa povedať nemohli.

„Hodnotenie obsahuje okrem osobných údajov aj údaje uvedené v rozsudku súdu a údaje preukazujúce stav plnenia podmienok na podmienečné prepustenie,“ uviedla Kacvinská.

Vlani osobnosť Mikuláša Černáka opäť skúmali psychiatri. V hlavnom procese proti nemu totiž vypracovali posudky dvaja odborníci, ktorí s ním však ani minútu neprehovorili. Róbert Mathé, jeden zo znalcov, vyjadril pred súdom svoj názor, že Černák trpí disociálnou poruchou osobnosti. Tá sa podľa jeho slov prejavuje vo forme nekompromisného správania a túžby po manifestácii moci.

Najnovšie psychiatrické posudky sme ti priniesli v článku na tomto odkaze.

Prvé súdne pojednávanie o osude Mikuláša Černáka bude reportér Startitup Ivan Mego sledovať priamo z Piešťan. Informácie prinesieme v ONLINE článku sme otvorili vo štvrtok 25. apríla po 6:00 hod. na tomto odkaze.

Zdroje: Archív Startitup, Aktuality

Najnovšie videá

Trendové videá