EXKLUZÍVNE: Rudolf Kusý si mal vypýtať úplatok 150 000 eur za podpísanie územného rozhodnutia

  • Podľa zákona mu v prípade dokázania viny hrozí až 15 rokov za mrežami
  • Je obvinený z obzvlášť závažného činu prijímania úplatku
Rudolf Kusý
TASR/Jakub Kotian
  • Podľa zákona mu v prípade dokázania viny hrozí až 15 rokov za mrežami
  • Je obvinený z obzvlášť závažného činu prijímania úplatku

AKTUALIZOVANÉ 17.11.2022 o 18:53.

Dosluhujúci starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý je obvinený z korupcie. Podľa najnovších informácií Startitup si mal Kusý vypýtať od developera úplatok 150 000 eur za podpísanie územného rozhodnutia na stavbu bytového domu.

Rudolf Kusý ako starosta má právomoc tieto rozhodnutia podpisovať. Podľa našich informácií je prípad zdokumentovaný na videách a fotografiách. V prípade totiž figuruje agent, ktorý komunikoval so sprostredkovateľom a všetku komunikáciu nahrával.

Peniaze si mal starosta vypýtať cez sprostredkovateľa. K tomu však nedošlo, keďže elitní policajti NAKA spustili akciu DEVELOPMENT a Rudolfa Kusého aj s dvomi úradníčkami zadržali. Kusý mal podľa našich informácií spomínané rozhodnutie už aj podpísať. 

Obvinenie Kusého

V rámci akcie DEVELOPMENT obvinil vyšetrovateľ NAKA podozrivého Rudolfa Kusého. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ NAKA v rámci akcie DEVELOPMENT vzniesol obvinenie osobe R. K. pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku podľa paragrafu 329 ods. 1, ods. 2, ods. 3 Trestného zákona,“ uvádza polícia s tým, že nateraz nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie stále úradujúcemu starostovi bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Podľa našich informácií začne výsluch po vznesení obvinenia. Kusý strávil noc v policajnej cele. Tam strávi aj najbližšiu noc. Jeho advokátka sa totiž vrátila na prezídium PZ s taškou plnou oblečenia. Kusý sa podľa nej sťažoval na to, že v cele je mu zima.

Dvojicu úradníčok, ktorú zadržali spolu s Kusým, po výsluchu prepustili bez obvinenia.

Podľa informácií Startitup ide o úplne nový skutok. Obvinenie podľa našich informácií nesúvisí s prípadom z minulosti a ani s financovaním predvolebnej kampane. NAKA už v roku 2020 prešacovala Kusého úrad, vtedy však z prípadu vyviazol s čistým štítom.

NAKA zadržala Rudolfa Kusého iba včera, teda v stredu 16. novembra. „Dnes v Bratislave príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali protikorupčnú akciu s krycím názvom DEVELOPMENT. Počas akcie zadržali tri osoby, konkrétne J.P., A.P., R.K. Aktuálne prebiehajú prvotné procesné úkony za účelom riadneho zadokumentovania trestnej činnosti. Bližšie informácie v tej chvíli nie je možné poskytnúť,“ napísali na sociálnej sieti v deň zásahu.

Advokátka Eva Mišíková pre Startitup potvrdila, že prevzala zastupovanie Rudolfa Kusého, ale nebude sa k veci vyjadrovať. „Vyšetrovanie je len na začiatku a zatiaľ nemám dostatok podkladov,“ reagovala bývalá prokurátorka generálnej prokuratúry. 

Po vznesení obvinenia pre Startitup uviedla, že podľa obvinenia si Kusý mal vyžiadať úplatok, ale po dohode s klientom sa rozhodli, že nebudú poskytovať bližšie informácie. „Necíti sa byť vinný,“ povedala jeho advokátka.

Zdroj: Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá