Exkluzívny projekt v centre Bratislavy: Čo sa tam chystá, nemá na Slovensku obdoby

  • Developer odhaduje že projekt bude stáť 100 miliónov eur
  • Výstavba by mala trvať 36 mesiacov
  • Predpokladá sa, že Portum Towers by mohli byť súčasťou bratislavského downtownu na konci roka 2023
TK Estate, Portum Towers
TK Estate/ Portum Towers
  • Developer odhaduje že projekt bude stáť 100 miliónov eur
  • Výstavba by mala trvať 36 mesiacov
  • Predpokladá sa, že Portum Towers by mohli byť súčasťou bratislavského downtownu na konci roka 2023

V bratislavskom downtowne sa bude opäť stavať. Pri nedostavanom projekte Sky Parku sa majú týčiť ďalšie dva vežiaky. Polyfunkčný komplex dostal názov Portum a zámer má na svedomí developer TK Estate, ktorá sa zaoberá ako realizáciou developerských projektov, tak aj ich výstavbou – aj keď TK Estate sa na svojom webe zatiaľ pýši iba stavbou priemyselného a logistického parku vo Voderadoch. Spoločnosť od začiatku hľadala spojenca, s ktorým by vedela projekt zrealizovať, tak sa spojila s českým partnerom Top Estates.

Veže majú vyrásť pri nábreží Dunaja na voľnom pozemku oproti Panorama City medzi ulicami Mlynské nivy, Landererova, Košická a Karadžičova. Projekt konečne dostáva reálnu podobu, keďže ako informuje denník SME, dostal dôležité územné rozhodnutie. Developer o jeho vydanie žiadal vlani v septembri.

K nemu sa TK Estate dopracovávalo dlhšie, projekt mali prezentovať už od roku 2016. V tom období sme ťa informovali, že 55 miliónový investičný projekt tu chcel postaviť päť budov, pričom dominantou boli dva „mrakodrapy“, z ktorých jeden má mať výšku 115 metrov a 36 poschodí a druhý má mať 97 metrov a 30 poschodí.

Je pre nás podstatné, aby sme zákazníkom ponúkli kvalitné bývanie vo výnimočných budovách a pokiaľ možno aj na výnimočných miestach. Vďaka svojej polohe je to jedna z najprestížnejších adries v Bratislave,“ pre Startitup povedal  Dušan Dvořák, spolumajiteľ spoločnosti Top Estates a spoločnosti Portum Towers. 

Najštíhlejšie veže v meste

Napriek väčšiemu obytnému priestoru v bytoch, ktorý developeri sľubujú, veže majú byť najštíhlejšie v meste. Na jednotlivých podlažiach nebude dosahovať maximá podlažnej plochy v zmysle regulatívov ÚPZ, informuje o tom Yimba.

Cieľom projektu je ponúknuť viac variánt dispozičných riešení bytov od popredných českých a slovenských architektov. „Podobný projekt nemá na Slovensku obdoby, sme nadšení z jeho jedinečnosti, ktorú chceme ďalej zdokonaľovať,“ dodáva Dvořák.

Slovenský majiteľ už dlhšiu dobu hľadal partnera, ktorý má rovnaké požiadavky na kvalitu prevedenia developerských projektov. „Vybrali sme si ich práve preto, že máme rovnaké videnie a cítenie smerom ku kvalite produktu. Bolo pre nás na prvom mieste, aby sme si rozumeli v témach jedinečnosti stvárnenia architektonického návrhu, dodržania kvality stavebných prác a štandardov v bytoch. Orientácia na klienta je pre nás veľmi dôležitá, preto nájdenie vhodného partnera, ktorý pochopí naše nastavenie, bolo pre mňa veľmi dôležité,“ povedal o spolupráci Marek Trajter, investor projektu.

Dve štíhle výškové obytné veže vyrastú na exponovanom mieste, medzi ďalšími mrakodrapmi, v exkluzívnej časti mesta, ktorá posúva Bratislavu do ligy veľkomiest západného štýlu. Polyfunkčná rezidencia ponúkne svojim obyvateľom nielen vysoký štandard bytov a spoločných priestorov, ale aj nadštandardné služby ako napríklad wellness, bazén a ďalšie.Neoddeliteľnou súčasťou projektu je aj oddychová zelená zóna ponúkajúca miesto pre vonkajšiu relaxáciu. 

Veľkometrážne byty až do 400 metrov štvorcových

„Byty v najvyššom štandarde budú mať svetlú výšku viac ako 3 metre. Rozloha bytov bude od 100 až do 400 metrov štvorocvých, vybavené budú podlahovým kúrením, chladenými stropmi a výška okien bude v rozsahu celej svetlej výšky miestnosti. Sme developerská spoločnosť, ktorá v danej lokalite prináša najvyšší štandard bezpečného bývania. Všetky byty budú vybavené protipožiarnym systémom najvyššieho štandardu,“ dodal Trajter. 

Developer odhaduje, že cena projektu by sa mala vyšplhať  na 100 miliónov eur. Samotná výstavba by mala trvať okolo troch rokov. Ak sa spustí na jeseň, Portum Towers by mohli byť súčasťou bratislavského downtownu na konci roka 2023, informuje o tom Yimba.

Zdroje: Yimba, SME, TREND, TK Estate

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK