Exposlankyňu Smeru uznal súd za vinnú. Zaplatí cez 100-tisíc eur a tým trest nekončí

  • Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) má obžalovaná nahradiť škodu vo výške takmer 152 000 eur
  • Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný
exposlankyňa Smeru
Ľubica Rošková TASR/Martin Baumann
  • Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) má obžalovaná nahradiť škodu vo výške takmer 152 000 eur
  • Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný

Obžalovaná Ľubica Rošková je uznaná za vinnú v kauze poberania agrodotácií. Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku jej uložil úhrnný trojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou v trvaní päť rokov.

Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) má obžalovaná nahradiť škodu vo výške takmer 152 000 eur. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, prokurátor i obhajoba avizovali podanie odvolania.

Súd uznal Ľubicu Roškovú za vinnú zo spáchania trestných činov poškodzovania finančných záujmov EÚ a subvenčného podvodu. Čiastočne modifikoval obžalobnú právnu kvalifikáciu, čím sa znížila trestná sadzba. Súd sa priklonil k spodnej hranici trestnej sadzby s maximálnou dĺžkou skúšobnej doby.

„Možno vyvodiť záver, že žiadosti o platby, o ktoré táto spoločnosť žiadala, boli neoprávnené,“ podotkol samosudca Milan Cisarik.

Na predošlom hlavnom pojednávaní obžalovaná zdôraznila, že trvá na oslobodení spod obžaloby. Prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR Ladislav Masár, naopak, považoval za preukázané, že sa Ľubica Rošková dopustila trestnej činnosti popísanej v obžalobe.

Podaná obžaloba sa týka podozrení z pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a trestného činu subvenčného podvodu. Firma exposlankyne parlamentu za Smer-SD Ľubice Roškovej mala podľa obžaloby neoprávnene poberať agrodotácie. Ide o žiadosti z rokov 2016 a 2017. Prípad sa vyšetroval od roku 2018.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá