Facebook chce pomôcť bezradným rodičom a nájsť ich stratené deti

  • Čo ak sa vám stratí dieťa? Od dnešního vám pri jeho hľadaní pomôže už aj Facebook, ktorý sa spojil s Národným centrum pre nezvestné a zneužívané deti.
image_1421418776.png
  • Čo ak sa vám stratí dieťa? Od dnešního vám pri jeho hľadaní pomôže už aj Facebook, ktorý sa spojil s Národným centrum pre nezvestné a zneužívané deti.

Z tohto spojenectva vznikla spolupráca, ktorá má za úlohu uľahčiť nájdenie nezvestného dieťaťa. Fungovať to celé bude na princípe upozornení. Takže ako náhle sa vo vašom okolí stratí, alebo bude nahlásené nezvestné dieťa, Facebook vás automaticky upozorní aj s fotkou a detailným popisom dieťaťa.

 

„V situácií keď sa vám stratí dieťa je Facebook najväčším možným miestom ako o tom informovať a zasiahnuť tak čo najväčšie množstvo ľudí“ hovorí Emily Vacher.

 

Ako náhle Národné centrum pre nezvestné a zneužívane deti (NCMEC) vydá správu o stratenom dieťati, tak prostredníctvom Facebooku sa všetkým v okolí rozošle táto správa s presným popisom dieťaťa. Tento popis môže obsahovať fotku dieťaťa, jeho presný opis, opis auta, ktorým bolo dieťa unesené a všetky ďalšie informácie, ktoré môžu pomôcť k jeho nájdeniu.

 

 

Ľudia tak potom budú môcť tieto informácie zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku a zvýši sa tak šanca, že sa dieťa vráti späť k svojim rodičom. Od tohto partnerstva si veľa sľubuje aj John Walsch, ktorý je spoluzakladateľom NCMEC. Práve Walsch, ktoré syn bol v roku 1981 unesený a následne zavraždení hovorí, že bezprostrednosť systému by mohol znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

 

zdroj: abcnews.go.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK