Facebook Live spúšta možnosť živého vysielania dvoch ľudí súčasne

  • Ak rád streamuješ svoje videá naživo prostredníctvom Facebooku, teraz máš možnosť prizvať si aj kamaráta. Facebook Live prichádza s novinkami.
collagedrft
lifewire.com/youtube.com
  • Ak rád streamuješ svoje videá naživo prostredníctvom Facebooku, teraz máš možnosť prizvať si aj kamaráta. Facebook Live prichádza s novinkami.

Facebook prináša ďalšiu aktualizáciu služby Facebook Live. Užívatelia tak môžu naživo vysielať spolu so svojimi priateľmi. Stačí len poslať danému priateľovi žiadosť o spoločný livestream, ktorý bude zdieľaný na profiloch oboch ľudí. Zo začiatku túto možnosť mali len známe osobnosti, no postupne má byť táto služba k dispozícii pre všetkých ľudí.

Po prijatí žiadosti sa na obrazovke zobrazia kamery užívateľov, podporované sú oba režimy videa, na šírku a aj výšku. Hlavný vysielateľ bude zobrazený na celom displeji, obraz prizvanej osoby bude zmenšený. V režime na šírku sa obraz rozdelí na polovicu displeja. Táto aktualizácia je však momentálne prístupná len na zariadenia s iOS. Android používatelia si tak budú musieť ešte chvíľu počkať.

zdroj foto: youtube.com

Okrem duálneho vysielania, Facebook spústa aj možnosť priamej komunikácie s divákmi. Súčasne však bude možné komunikovať len s jednou osobou. Chat tejto konverzácie bude počas vysielania viditeľný len pre osoby v konverzácii. Podľa slov Facebooku ide o zábavné a spoločenské zmeny. Môže to byť aj reakcia na vlnu kritiky, ktorá vznikla potom, čo sa na Facebooku objavili videá, v ktorých používatelia naživo vysielali nevhodný obsah. Zvýšiť sa má aj počet moderátorov, ktorí budu kontrolovať nahlasované videá.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK