Facebook, preber sa! Paríž nie je jedinou svetovou krízou.. Kde sú ostatné filtre na fotky?!

  • Krátko po krvavých útokoch vo Francúzsku vydal Facebook filter s francúzskou vlajkou.
image_1447593333.jpeg
  • Krátko po krvavých útokoch vo Francúzsku vydal Facebook filter s francúzskou vlajkou.

 

Týmto filtrom máš vyjadriť podporu obetiam útokov. Niektorí to považujú za vhodné, iní poukazujú na nezmyselnosť. Mnohí okamžite začali kritizovať Facebook za promptnú reakciu – respektíve za to, že takto rýchlo, resp. vôbec nedokáže reagovať pri ostatných krízach po celom svete. O tom, či je takýto filter vhodný a či má nejaký zmysel polemizovať nechcem.

 

 

Nemôžme nijak podceňovať útoky v Paríži. To, čo sa stalo, je obrovská a neslýchaná tragédia. Neuveriteľne smutná udalosť. No pri tom všetkom nezabúdajme na to, koľko ľudí prišlo o život v Bejrúte či v Baghdade, koľko ľudí zomiera v Izraeli a Afganistane. Na stovky ľudí, ktorí zomreli pri páde lietadla v Rusku.

 

To, že niekto považuje takúto podporu Francúzska za správnu je pochopiteľné. Nerozumiem však, prečo nemôžeme podobnú podporu vyjadriť všetkým krajinám. Prečo nemáme k dispozícií filter s vlajkou Nigérie, kde krajina denne bojuje s militantnou skupinou Boko Haram? Prečo Facebook neposkytne napríklad Izraelskú vlajku, kde sú denne ľudia zapichávaní na ulici. Prečo Facebook nedovolí vytvoriť si vlastné filtre? 

 

 

Facebook nám dal šancu použiť dúhový filter na podporu homosexuálov. No niektoré vlajky majú jasnú stopku. Či je používanie takýchto symbolov košér alebo nie, berieme používateľom slobodu. Tú slobodu, za ktorú sa tak všetci mohutne bijeme.

 

Facebook má veľmi prísne pravidlá. Ak sa niekto nespráva v súlade so zdravým rozumom, okamžite zasiahne. A reagovať na nevhodné správanie sa môžeš aj ty. Nemyslím si, že pri používateľských foto filtroch by to nemohlo fungovať rovnako.

Žijeme vo svete, kde nemá každý rovnaký názor a ja ťažké všetkým sa zavďačiť. Neprestávajme sa ale rešpektovať. Facebook nám sľúbil, že bude globálnou komunitou, ktorá dovolí používateľom vyjadriť svoje postoje a názory. Tak kde je problém, Mark?

 

 zdroj: TNW.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech