Facebook prináša príbehy ako má Snapchat do ďalších krajín sveta

  • Facebook priniesol rôzne imitácie od Snapchat stories k Instagramu, Whatsappu a Messengeru, ale taktiež sa pripravuje priniesť tento „klon“ aj na samotný Facebook.
collagetudc
en.wikipedia.org/twitter.com
  • Facebook priniesol rôzne imitácie od Snapchat stories k Instagramu, Whatsappu a Messengeru, ale taktiež sa pripravuje priniesť tento „klon“ aj na samotný Facebook.

Zdieľanie fotiek jednu za druhou, ich editovanie za pomoci rôznych smajlíkov či textu a následné zmiznutie tejto „slideshow“ do 24 hodín si ľudia obľúbili po celom svete. Stories zožali na Instagrame okamžite veľký úspech a v januári ich použilo okolo 150 miliónov ľudí. Či sa však podarí Facebooku replikovať tento úspech si určite zvedavý aj ty.

zdroj: twitter/ @pgavenger

Facebook začal túto novinku testovať už koncom januára v Írsku, ale testovanie sa rozširuje aj do iných krajín ako Čile, Vietnam a Grécko. Čokoľvek, čo pridáš na Facebook Story bude zobrazené v novinkách a na tvojom profile. Podobne, ako na Instagrame či Snapchate, tvoji priatelia budú môcť priamo reagovať na tvoje storíčko priamou správou. Taktiež, si budeš môcť pridať rôzne selfie efekty.

zdroj: twitter.com/ @hollandstarks

Ak patríš medzi maniakov sociálnych sieti a každý deň si dáš jedno, dve storíčko, spravovanie všetkých týchto „klonov“ stories bude pre teba možno únavné.  Myslím, že sa nájde len malé percento ľudí, ktorí budú vkladať svoje fotografie na všetky platformy vrátane Facebooku samotného.

zdroj: twitter/ @neilenore

Facebook bude postupne rozširovať testovanie do ďalších krajín. Zdá sa, že je to otázkou času a táto novinka bude dostupná aj slovenských používateľom.

zdroj: thenextweb.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie