Facebook rozbieha unikátny projekt, ktorý sleduje šírenie nového koronavírusu

  • Plánuje ho rozšíriť do celého sveta
  • V prieskume sa pýtal na symptómy, ktorými trpia Američania
zuckerberg
TASR,AP/Ilustračný obrázok (Pixabay:geralt)
  • Plánuje ho rozšíriť do celého sveta
  • V prieskume sa pýtal na symptómy, ktorými trpia Američania

Prieskum, ktorý rozbehol nedávno Facebook na čele s Markom Zuckerbergom, mal za cieľ vytvoriť projekt na pomoc v boji s novým koronavírusom. Podľa slov Independent sa čoskoro so svetom podelia o prvé zistenia. 

Spolupráca s univerzitou Carnegie Mellon a jej výskumníkmi zdôrazňuje, že výsledky by mali byť precízne. Tie sú zatiaľ tajné a podľa slov Zuckerberga vedia informácie len členovia tímu. 

Skúmali symptómy

Prieskum prebiehal na Facebooku a otázky sa týkali predovšetkým symptómov, ktoré Američanov v spojitosti s pravdepodobnosťou ochorenia COVID-19 trápia. Takýmto spôsobom chcú vytvoriť vzorec, na základe ktorého sa určí rýchlosť a šírenie nového koronavírusu u pacientov v USA a neskôr aj na celom svete, povedal pre Independant šéf Facebooku. 

Sociálna sieť prispieva aj k správnej informovanosti jednotlivcov o novom koronavíruse. Začiatkom marca začali kontrolovať hoaxy, polopravdy a overovať informácie, ktoré pochybné médiá, konšpirátori či iní prispievatelia o ochorení verejne šíria. Problematikou sa zaoberal aj portál omediach.sk.

kampan zadarmo od startitup

Cieľom opatrení je, aby každý človek dostával správne, overené a hodnotné informácie a na základe prípadných dezinfomrácií, ktoré sa v poslednom čase začali množiť, neprepadali zbytočnej panike. 

Ako sme prednedávnom informovali, odstraňujú okrem overovania následne aj obsah s nepravdivými informáciami. Facebook v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) prijal špeciálne opatrenia a sponzoruje reklamu, na základe ktorej sa jeho používatelia môžu všetky potrebné informácie o novom koronavíruse, jeho šírení a prevencii dozvedieť z prvej ruky a teda priamo od zdravotníkov.

Oficiálne informácie si tak môžeš kedykoľvek prečítať a prípadné neistoty overiť. 

Zdroje: independent.com, omediach.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK