Facebook sa Trumpovým klamstvám len prizeral. Zuckerberg však dnes urobil rázny krok

  • Donald Trump má zákaz zverejňovať príspevky na Facebooku aj Instagrame
  • Pôvodne dostal 24- hodinový ban, predĺži sa mu však minimálne na dva týždne
Trump Zuckerberg
TASR/AP Photo/Mark Lennihan, Evan Vucci
  • Donald Trump má zákaz zverejňovať príspevky na Facebooku aj Instagrame
  • Pôvodne dostal 24- hodinový ban, predĺži sa mu však minimálne na dva týždne

Facebook rozšíril 24-hodinový zákaz Facebooku a Instagramu pre Donalda Trumpa minimálne na dva týždne. Po zverejnení viacerých príspevkov, ktorými nabádal k protestom proti svojmu zvolenému protikandidátovi mu totiž firma Facebook pozastavila účet a zmazala niektoré príspevky. Trump dostal najskôr ban na jeden deň, ale ako podotýka šéf Facebooku Mark Zuckerberg, môže to byť aj navždy.

Počas ostatných rokov sme dovolili prezidentovi Trumpovi používať našu platformu v súlade s našimi pravidlami, obsah sme odstraňovali alebo označovali len v prípade, ak porušil naše pravidlá. Robili sme to takto, lebo veríme, že verejnosť má právo na prístup k politickým vyhláseniam, aj keď sú kontroverzné. Ale súčasný kontext je úplne iný, zaťahuje našu platformu do vyvolávania násilia a povstania voči demokraticky zvolenej vláde,“ píše Mark Zuckerberg v príspevku na Facebooku.

The shocking events of the last 24 hours clearly demonstrate that President Donald Trump intends to use his remaining…

Posted by Mark Zuckerberg on Thursday, January 7, 2021

V stredu, 6. januára, mali obe komory amerického Kongresu potvrdiť hlasovanie Zboru voliteľov. Potvrdenie hlasovania narušili priaznivci prezidenta Donalda Trumpa, ktorí sa vo Washingtone zhromaždili práve v deň potvrdenia hlasovania.

Trumpovi priaznivci verili, že republikánski predstavitelia ešte môžu v Kongrese zvrátiť výsledok volieb. Rozhnevaní priaznivci prezidenta Trumpa vtrhli do budovy Kapitolu, kde Kongres sídli. Donald Trump sledoval protesty z pohodlia Bieleho domu. Sám ich pritom podnecoval a protestujúcim sa prostredníctvom sociálnych sietí prihováral.

„Nakráčajte do Kapitolu!“ zavelil Donald Trump. Násilné protesty sledoval v bezpečí Bieleho domu

Jedným z kontroverzných videí bolo aj to, kde končiaci americký prezident poslal demonštrantov domov, no zároveň opakoval, že voľby vyhral a že Demokrati ukradli voľby.

Trumpove videá už zmazali všetky sociálne siete, vrátane YouTube. Ban od Facebooku nemusí byť pre Donalda Trumpa veľkou stratou, so svojimi fanúšikmi komunikuje najmä prostredníctvom siete Twitter. Ten dal Trumpovi tiež zákaz publikovať príspevky, zatiaľ na 24 hodín.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech