Facebooková vojna Matoviča s exporadcom Kisku: Zverejnil číslo na premiéra, už ho zdieľali stovky ľudí

  • Igor Matovič zverejnil ďalší status na sociálnej sieti
  • Obvinil v ňom manžela šéfky ŠÚKL z primitívneho útoku
  • Ospravedlnil sa štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva SR
Faceook Igora Matoviča
  • Igor Matovič zverejnil ďalší status na sociálnej sieti
  • Obvinil v ňom manžela šéfky ŠÚKL z primitívneho útoku
  • Ospravedlnil sa štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva SR

Igor Matovič je v strehu. Po lavíne kritiky na jeho adresu vracia útok. Na svojom Facebooku zverejnil komunikáciu medzi bývalým poradcom Andreja Kisku Radom Baťom a štátnou tajomníčkou ministerstva zdravotníctva Janou Ježíkovou. Jane Ježíkovej sa verejne sa ospravedlnil za „primitívne slová“, ktoré jej adresoval manžel riaditeľky Štátneho ústavu pre kontrolu liečív. Nie je však doposiaľ známe, či sa premiér stihol za svoj dnešný výrok ospravedlniť aj Christe Wirthumerovej-Hocheovej. 

Chcem sa týmto verejne ospravedlniť štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za mimoriadne primitívne slová manžela riaditeľky Štátneho ústavu pre kontrolu liečív (ŠÚKL) Zuzany Baťovej. Verím, že jej blízky rodinný vzťah sa ŽIADNYM spôsobom neprejaví na postoji ŠÚKL k vakcíne Sputnik V.

 

Chcem sa týmto verejne ospravedlniť štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za mimoriadne…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 9. marca 2021

Igor Matovič sa zahral na investigatívneho novinára a vypátral ostrú komunikáciu Rada Baťa a Jany Ježíkovej. 

Na Sputnik V mu nesiahajte

Celé to začalo statusom Rada Baťa o spôsobe prepravy vakcín Sputnik V. „Tak keby ste chceli vedieť, ako sa v roku 2021 prepravujú biologické látky, ktoré sa majú ľudom hromadne pichnúť do tela. V kartónovej krabici v batožinovom priestore vojenského lietadla.“

Reagovala naň štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva SR, ktorá tvrdí, že pri prevoze boli dodržané všetky pravidlá. „Je to prevážané pri -20 stupňoch. Teplota je monitorovaná dataloggermi vloženými do každej krabice, ktorá je vo vnútri tej palety.

Matovičov škandál hasí aj riaditeľka ŠÚKL. Verejne sa ospravedlnila predsedníčke dozornej rady EMA

Uzavrel to Rado Baťo slovami „obdivujem tvoju drzosť sa vôbec zapojiť do diskusie po tom, čo všetko tam predvádzate. Takže zalez, odkiaľ si vyliezla.“

Igor Matovič zverejnil príspevok Rada Baťa krátko po tom, ako sa za premiérov nevhodný výrok o predsedníčke dozornej rady Európskej liekovej agentúry ospravedlnila práve manželka Rada Baťa – riaditeľka Štátneho ústavu na kontrolu liečiv ŠÚKL Zuzana Baťová. 

Jeho škandál hasila Zuzana Baťová

Zuzanu Baťovú „veľmi mrzí vyjadrenie pána premiéra smerom k predsedníčke dozornej rady EMA a zároveň riaditeľke rakúskej liekovej agenúry. Doktorka Christa Wirthumer-Hoche je uznávanou odborníčkou a mnohokrát v rôznych situáciách pomohla a poradila mne osobne i ŠÚKL-u. Verím, že dnešné vyjadrenie pána premiéra bolo výsledkom neznalosti procesov a neznalosti pracovného nasadenia expertov z celej EÚ, ktorí od času pandémie pracujú 24 hodín denne bez ohľadu na to, či sú Vianoce, sviatky alebo nedele. Dr. Christu Wirthumer-Hoche som dnes osobne kontaktovala a vyjadrila som jej svoje ospravedlnenie.

Ospravedlnenie doktorke Christe Wirthumer-Hoche z AGES – Österreichische Agentur für Gesundheit und Ernährungssicherheit…

Uverejnil používateľ Štátny ústav pre kontrolu liečiv Utorok 9. marca 2021

Igor Matovič dnes opäť vyvolal pobúrenie svojim svojským statusom, ktorý adresoval šéfke Európskej liekovej agentúry EMA. Milá Christa, všetci by sme boli veľmi radi, aby ste si v EMA na nasledujúce mesiace zmenili pracovnú dobu na 24 hodín denne a 7 dní v týždni – a neschvaľovali tak nové vakcíny tri mesiace, ale tri týždne. Ide totiž o život. A nie jeden. Ďakujem za pochopenie.“ 

Doposiaľ nie je známe, že by sa Igor Matovič „milej Christe“ ospravedlnil. Jane Ježíkovej sa ale ospravedlniť už stihol. 

Telenovela pokračuje

Igor Matovič zverejnil aj sms správu, ktorú mu poslal práve Rado Baťo. „Mimoriadne vysoká úroveň komunikácie,“ zhodnotil znenie správy Igor Matovič. 

Píše mi manžel šéfky ŠUKL Zuzany Baťovej, zrejme ako reakcia predošlému statusu. Mimoriadne vysoká úroveň komunikácie.

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 9. marca 2021

Facebooková vojna pokračovala dlho do noci. Rado Baťo zverejnil na Facebooku status s číslom na Igora Matoviča. Podľa našich informácií premiér používa primárne iné číslo a to zverejnené bolo vypnuté.

zdroj: Reprofoto: Facebook Rado Baťo

 

Facebook nakoniec status Rada Baťa s telefónnym číslom na premiéra odstránil.  

Ta bola to sranda, ale už mi to FB zmazal🤷‍♂️

Uverejnil používateľ Rado Baťo Utorok 9. marca 2021

Na roztržku na sociálnej sieti už zareagovala aj poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.

KOMU TOTO POMÔŽE❓ Denne nám zomiera 100 ľudí na Covid, vyše 4300 nových pozitívnych len za dnešok, skoro 4000…

Posted by Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo on Tuesday, 9 March 2021

Toto je tak strašne nešťastné pre nás všetkých 😔 To naozaj sa nedá prestať rozdávať rany na všetky strany? Pani Baťová, ďakujem za Vašu prácu a odborný prínos. Vážim si Vás. Mrzí ma táto situácia, nikto by nemal útočiť na Vašu rodinu len preto, že si robíte svoju prácu. Už vôbec nie premiér a verejne. Prosím, nenechajte sa znechutiť. Potrebujeme Vás,“ napísala Cigániková.

Zareagovala aj poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Je suis Rado Baťo. Cisár je nahý. Pani Baťová, držte sa, máte môj obdiv. A Igor, vyhľadaj odbornú pomoc.

Posted by Lucia Ď. Nicholsonová on Tuesday, 9 March 2021

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, Facebook/ŠÚKL

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK