Fanúšikovia Harryho Pottera sú vo vytržení. Prichádza „smart prútik“ na ovládanie domácnosti

  • Ak si vyrastal na Harrym Potterovi, toto je pre teba super správa
  • Kúzla ako Lumos či Wingardium Leviosa si budeš môcť už čoskoro vyskúšať doma
Harry Potter prútik
wizardingworld.com
  • Ak si vyrastal na Harrym Potterovi, toto je pre teba super správa
  • Kúzla ako Lumos či Wingardium Leviosa si budeš môcť už čoskoro vyskúšať doma

Ak si aj tento rok čakal na prijímací list z Rokfortu, no nedočkal si sa, nezúfaj. Mágiu čarodejníckeho sveta si budeš môcť už čoskoro preniesť domov.

Na trh sa totiž dostáva jedinečný prútik, pomocou ktorého budeš môcť ovládať svoju smart domácnosť – avšak nielen to. Svojich potterhead priateľov budeš môcť vyzvať aj na čarodejnícky duel. 

Prvý smart prútik svojho druhu

Čarodejnícke prútiky z Harryho Pottera – tie „obyčajné” – sú ti určite veľmi dobre známe. V rôznych eshopoch či obchodoch si už roky môžeš zakúpiť viac či menej hodnoverné repliky prútikov ktorejkoľvek postavy z príbehu o čarodejníkovi, na ktorom veľa z nás doslova vyrástlo. 

Pre každého fanúšika sú síce absolútne unikátnym zberateľským kúskom, avšak presa len nemajú žiadnu „moc”. Predstav si však, že niekto by vyvinul prútik, ktorým by si mohol naozaj „čarovať”. Teda, aspoň sčasti.

Tento sen sa však stáva realitou. Wizzarding World totiž oznámil, že už čoskoro si naozaj budeš môcť zakúpiť prútik, ktorý bude mať viacero magických funkcií. 

Domov si rozsvietiš pomocou „Lumos”

Predstav si, že prídeš domov, vezmeš do rúk svoj prútik, povieš „Lumos” a zrazu sa u teba doma skutočne rozsvieti. Pri „Incendio” sa v tvojom smart televízore rozžiari krb a pri „Expecto Patronom” z neho vyjde tvoj patronus. Keď pôjdeš spať, použiješ zaklínadlo „Nox” a osvetlenie sa vypne.

Toto ale, samozrejme, nie je ani zďaleka všetko, čo prútik dokáže. Použiť budeš môcť viac ako 50 zaklínadiel, okrem už spomínaných napríklad aj Wingardium Leviosa či Ascendio. Čo však konkrétne tieto zaklínadlá spravia v tvojej domácnosti, je zatiaľ záhadou.

Prútik bude spárovaný s tvojím smartfónom a stiahnutá aplikácia ti presne ukáže, aké zaklínadlo na čo použiť a aký pohyb prútikom pri tom spraviť. 

Tu sa však zábava ani zďaleka nekončí. Pokiaľ budeš mať kamaráta, ktorý si prútik zakúpi tiež, budeš ho môcť vyzvať na čarodejnícky duel a použiť napríklad Expelliarmus. Keď „dobojujete”, aplikácia vyhodnotí, kto si počínal lepšie a kto je víťazom. 

Dobrá aj zlá správa

Nepochybujeme o tom, že toto všetko bola pre každého fanúšika Harryho Pottera priam skvelá správa. Tou zlou ale je, že oficiálny web, kde má byť prútik už čoskoro spustený do predaja (harrypottermagiccasterwand.com), je zatiaľ pre Slovensko nedostupný. 

Harry Potter prútik
zdroj: wizardingworld.com

Aj portál Mugglenet informuje o tom, že aplikácia sa zrejme bude v jednotlivých štátoch spúšťať postupne, pričom Slovensko medzi prvými evidentne nie je. Takisto zatiaľ nikde nebola uverejnená cena, za ktorú si bude možné túto vychytávku kúpiť. 

Dátum oficiálneho spustenia predaja v (zatiaľ) podporovaných krajinách však ešte tiež nie je známy, všade je uvedené len to, že to bude „čoskoro”. Ak si ale stránku otvoríš na Slovensku, nájdeš na nej len oznam, že prútik pre nás dostupný zatiaľ nie je, avšak máme sa vrátiť čoskoro. 

Kompatibilné budú len niektoré zariadenia

Všetky informácie, ktoré zatiaľ vieme, sú tie, ktoré môžeme zistiť z krátkeho propagačného videa. V ňom môžeme vidieť, že prútik i jeho puzdro budú vybavené LED osvetlením a prútik bude celkom určite disponovať nabíjateľnou batériou, pohybovým senzorom a dotykovým ovládaním. 

Aj keď sa na oficiálnu hlavnú stránku síce nedostaneme, z nejakého dôvodu je možné dostať sa na podstránku technickej podpory, kde môžeme vidieť, s ktorými zariadeniami bude prútik kompatibilný.

Všetky sú bežne dostupné a bežne používané aj na Slovensku, neexistuje preto dôvod, pre ktorý by časom nemal byť dostupný aj tu, prípadne by aspoň mohol fungovať v prípade, ak si ho z podporovaných krajín zadovážiš po vlastnej osi. 

Podporovanými zariadeniami by teda mali byť smart osvetlenia LIFX a Philips HUE, všetky Bluetooth reproduktory, Apple TV, Fire TV a všetky smartfóny a tablety s iOS alebo Androidom. Čoskoro by však vraj mali pribudnúť ďalšie. 

Ostáva nám teda dúfať, že každý fanúšik Harryho si bude môcť tento originálny darček nájsť už pod stromčekom. 

Zdroje: Wizzarding World, Harry Potter Magic Caster Wand, Muggllenet

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá