Favorit hlási opäť koniec. Slávu značky sa slovenskému podnikateľovi obnoviť nepodarilo

  • Slovenskému podnikateľovi Richardovi Galovičovi sa nepodarilo značku Favorit vzkriesiť
BeFunky-collage
TASR
  • Slovenskému podnikateľovi Richardovi Galovičovi sa nepodarilo značku Favorit vzkriesiť

Firma Favorit Manufacture, ktorá sa zameriavala na výrobu novej verzie bicyklov známej legendy, skrachovala. Informoval o tom český portál Seznamzpravy.cz.

Firmu vlastnil Slovák Richard Galovič, ktorý držal nad značkou ohrannú známku. Tesne pred krachom firmu predal Pavlovi Sedlákovi, ktorý prepustil takmer 20 zamestnancov. Výroba bola sústredená v českých Rokycanoch.

Ešte v marci tohto roka sa majteľ Richard Galovič pýšil značkou Favorit na sociálnej sieti. Podľa zistených informácií však od januára tohto roka zamestnanci nedostávali mzdy.

„Favorit má smysl vrátit tam, kam patří: na stupně vítězů i na zahraniční trhy,“  vyjadril sa ešte začiatkom marca Galovič. Spoločnosť mala plán vyrábať až 5-tisíc bicyklov ročne.

Hlavný dôvod prečo firma skrachovala zatiaľ nie je známy.

Ambiciózny plán firmy nevyšiel a na trhu s bicyklami neuspel. Značku ľudia poznajú ešte z minulosti, kedy automobilka Škoda priniesla na trh v roku 1988 model Favorit. Na trhu pôsobila do roku 1995. Bicykle Favorit však boli na trhu už od roku 1950.

"Favorit má smysl vrátit tam, kam patří: na stupně vítězů i na zahraniční trhy." ❤️ O budování značky Favorit si Richard…

Gepostet von Favorit am Montag, 4. März 2019

Ambiciózny plán nevyšiel

„Favorit bol tým najlepším, na čom sa dalo jazdiť. Kto ho mal, bol frajer, kto ho nemal, zasnene po ňom túžil.“hovoril v minulosti riaditeľ spoločnosti Richard Galovič. Galovič sa postaral o znovuzrodenie Favoritu.

Po tom, čo odkúpil ochrannú známku Favorit, pustil sa do vývoja nových modelov. Po niekoľkých rokoch však tento plán nevyšiel. Podľa nového názvu spoločnosti RC Orange je firma v likvidácii.

Spoločnosť Favorit ponúkala jedenásť druhy bicyklov, ktoré boli vysokej kvality a materiálov.

Investičná firma Capital to Human sa rozhodla poskytnúť firme prostriedky vo výške 70 miliónov českých korún (viac ako 2,6 milióna eur). Spoločnosť mala v ponuke 11 bicyklov založených na moderných technológiách a vysokokvalitných materiálov.

Podľa Favorit bolo veľmi ťažké dostať na bicykli defekt, pretože plášť duše bol chránený viacstupňovou ochranou. Materiál konštrukcie bicykla bol tvorený ultra ľahkým karbónom a takmer všetky komponenty sa dali prispôsobiť požiadavkam zákazníka.

Prioritou spoločnosti bola aj výroba materiálov, ktoré pochádzali z Česka alebo na Slovensku a spoločnosť nechcela dovážať alebo vyrábať v Ázií čo považovala za najväčší problém súčasných výrobcov.

Zdroj: Seznamzpravy.cz, Rejstrik-firem.kurzy.cz, favorit.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech