Fekišovce sa sa stali najznámejšou obcou Slovenska. Všetko spôsobilo toto virálne video

  • Starostka malej obce na východe Slovenska baví internet
  • Fekišovce sú dnes vďaka záznamu zo zasadnutia zastupiteľstva, tou najznámejšou obcou na Slovensku
fiha
youtube.com
  • Starostka malej obce na východe Slovenska baví internet
  • Fekišovce sú dnes vďaka záznamu zo zasadnutia zastupiteľstva, tou najznámejšou obcou na Slovensku

Na východe Slovenska, v okrese Sobrance, vedľa obce Hnojné, je obec Fekišovce. A znovu tam zvolili za starostku Miloslavu Fedorovú. Na Youtube sa objavil takmer trojhodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva. Ide o záznam, ktorý sa v našej krajine zrejme stane legendou.

Záznam priniesla satirická stránka Zomri, ktorá video zostrihala do 12 minútového výcucu, ktorý by si podľa adminov stránky mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ.

„Tu priatelia je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce. Príjemné sledovanie prajeme.“

Video za posledných 18 hodín získalo 2,7 tisíc komentárov, 11 071 zdieľaní, 14 tisíc lajkov. Medzi Slovákmi vyvolalo búrlivú diskusiu a v komentároch padá množstvo vtipov.

Dokonca už vznikla aj webová stránka fekisovce.sk, kde môže každý elektronicky potvrdiť účasť na rokovaní zastupiteľstva. Stránka odkazuje na vyjadrenia starostky na videozázname, kde poslancov niekoľkokrát rázne kritizovala za to, že jej svoju účasť na rokovaní nepotvrdili.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: fekisovce.sk

To, že zasadnutie zastupiteľstva Fekišoviec na internete naozaj rezonuje, je vidieť aj pri pohľade na štatistiky Google Trends. Vyhľadávanie slova „Fekišovce“ v štatistikách celkom vystrelilo. Taktiež nie je dostupná oficiálna stránka tejto obce.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Google Trend

 

Celé video zo zasadnutia zastupiteľstva si môžeš pozrieť tu:

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech