Festival Grape nekončí. Organizátori oznámili miesto jeho konania

  • Informácie o tom, že piešťanský Grape na letisku v Piešťanoch definitívne končí, sa v médiách objavili začiatkom septembra
  • Dnes je už potvrdené miesto konania najbližšieho
  • Grape ostáva v Piešťanoch
20190809_festival_grape_1638379 (1)
Festival Grape sa tento rok konal na piešťanskom letisku už po 10-ty krát. Organizátori zvažovali jeho presídlenie. Dnes je však potvrdené, že v Piešťanoch ostáva., Martin Palkovič/TASR
  • Informácie o tom, že piešťanský Grape na letisku v Piešťanoch definitívne končí, sa v médiách objavili začiatkom septembra
  • Dnes je už potvrdené miesto konania najbližšieho
  • Grape ostáva v Piešťanoch

Už 10-te leto po sebe sa letisko v Piešťanoch zmenilo na tri augustové dni na festivalovú arénu. Uvažovalo sa o zmene lokality. Začiatkom septembra sa táto dlhodobo medializovaná informácia potvrdila. Dnes je všetko inak. Dejiskom druhého najväčšieho multižánrového festivalu na Slovensku ostávajú Piešťany. Oznámili to jeho organizátori na svojej FB fanpage.

GRAPE FESTIVAL SA BUDE KONAŤ 7. AŽ 8. AUGUSTA NA LETISKU V PIEŠŤANOCH. Po niekoľkomesačných rokovaniach a snahe nájsť…

Gepostet von GRAPE FESTIVAL am Montag, 9. Dezember 2019

Čítaj viac TU>>Festival Grape končí na letisku v Piešťanoch

Prečo tie obštrukcie?

Dôvodom bolo predovšetkým to, že v čase trvania festivalu, ale aj niekoľko dní pred a po, nemohlo letisko fungovať v tradičnom režime. Od mája totiž prevádzkuje charterové lety do Turecka a Egypta. Tento rok bola dohoda taká, že lety budú na niekoľko augustových dní presmerované do Bratislavy a festival zaplatí náklady spojené s komplikáciami.

Mesiac po festivale sa však organizátori dozvedeli, že existuje predpoklad pridaných letov. A tak by bol do budúcna alternatívny plán presmerovania letov nevyhovujúci a nepraktický.

zdroj: TASR: Martin Palkovič

Tak veľký festival je však presťahovať náročné a nájsť nový priestor ešte ťažšie. Grape mal totiž s mestom Piešťany skvelý vzťah a 10 rokov spolupracovali na vysokej úrovni. Pre mesto znamenala jeho existencia významný finančný prínos a zviditeľnil ho tiež na európskej festivalovej mape.

Veríme, že ak nový priestor nájdeme, urobíme pre vás ešte lepší festival, ako tomu bolo doteraz. Držte nám palce a čakajte na nové info. Ďakujeme teda za pekných 10 rokov v Piešťanoch a veríme v ešte krajšie roky na novom mieste,” tak znelo vyjadrenie organizátorov festivalu Grape, ktoré na začiatku septembra adresovali všetkým fanúšikom.

Pre viac info o hľadaní miesta pre Grape, čítaj TU.

Labutia pieseň

Dobrou správou je, že festival sa bude konať aj budúci rok. 11.ročník však bude podľa slov organizátorov pre priešťanské letisko posledným dejiskom. Augustové tri dni budú teda rozlúčkové.

To, či bude festival pokračovať a kde sa budú jeho ďalšie ročníky konať, sa budeme dozvedať postupne. Veľkú vďaku vyslovil celý organizačný tím mestu Piešťany. Nový priestor sa budú snažiť nájsť v Trnavskom kraji. O tom, kde to bude, plánujú svojich fanúšikov včas informovať.

Zdroje: FB, Grape, Festival

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech