Festival Lovestream ohlásil nového interpreta: Vystúpi kráska, ktorej hity pozná každý

  • Na festivale Lovestream sa predvedie rumunská kráska INNA
  • Jej piesne hrali rádia po celej Európe, určite ich poznáš
  • Objavili ju v kancelárii
Inna
Ilustračný obrázok Reprofoto:Lovestream, Instagram/@inna
  • Na festivale Lovestream sa predvedie rumunská kráska INNA
  • Jej piesne hrali rádia po celej Európe, určite ich poznáš
  • Objavili ju v kancelárii

INNA, vlastným menom Elena Alexandra Apostoleanu, si získala medzinárodnú reputáciu ako EDM diva, ktorá dodáva tanečným skladbám latino a house ladenie. Jej tvorba je priam stelesnením leta a obľúbili si ju milióny ľudí po celej Európe. Dôkazom je množstvo ocenení, ktoré získala počas kariéry, ako sú Balkan Music Awards, MTV Europe Music Awards a Romanian Music Awards. Ale aj 8 miliónov odoberateľov na YouTube a 3,2 milióna sledovateľov na Instagrame

Jej prelomovým hitom sa stala pieseň „Hot“, ktorá sa raketovou rýchlosťou stala najúspešnejšou v rebríčkoch v Rumunsku. Následne sa pieseň prehnala Európou. Iba dva roky na to zaznamenala INNA úspech aj v Amerike. Teraz bude vďaka jednej z najznámejších východoeurópskych interpretiek už 18. augusta poriadne horúco! V nedeľu totiž rumunská kráska vystúpi aj s najpopulárnejšími hitmi na festivale Lovestream, ktorý sa koná od 16. do 18. augusta v Bratislave. 

Objavili ju v kancelárii 

INNA sa narodila v Rumunsku v  roku 1986. Jej matka bola speváčka a tanečníčka, rovnako ako jej stará mama. Aj napriek tomu, že už od siedmich rokov spievala, váhala nad kariérou speváčky, informuje allmusic.com. Rozhodla sa preto študovať na ekonomickej univerzite, konkrétne politické vedy. V šoubiznise sa snažila preraziť, no nedarilo sa jej to a tak si našla prácu v kancelárii. A práve to jej zmenilo život.

Keď ju v práci započul kolega spievať, zoznámil ju so svojím kamarátom, ktorý pracoval v úspešnej rumunskej produkčnej spoločnosti Play & Win. INNA vďaka spoločnosti vydala svoj prvý singel „Hot“ v auguste 2008. Okamžite sa stal hitom po celej Európe. Potvrdzuje to aj situácia, ktorá sa jej stala tesne po vydaní piesne.

Potom, ako „Hot“ vydala na YouTube, odišla do Paríža stráviť čas so svojou rodinou, píše imdb.com. O týždeň neskôr bola na ceste späť a zastavili ju, keď začal zvoniť telefón jedného z prisťahovaleckých agentov. Ako zvonenie mal nastavenú jej pieseň. Druhý song z roku 2009 „Love“ taktiež uspel. Rýchlo sa dostal do Top 5 v Rumunsku.

Prvý Alexandrin album „Hot“ (vydaný na niektorých európskych trhoch ako „Very Hot“) prišiel v auguste toho istého roku a taktiež obsahoval ďalší hit s názvom „10 minutes“. Úspech piesní viedol k tomu, že bola INNA označená ako Best Romanian Act  na MTV Europe Music Awards. A to tak ako v roku 2009, tak aj 2010. V slovenských rádiách sa taktiež svojho času púšťali jej hity ako „Sun is Up“ či „Deja Vu“. 

Ďalšie vplyvy

Počas rokov sa ukázalo, že INNA dokáže veľmi efektívne spolupracovať aj s latino umelcami. Na mnohých piesňach spolupracovala s Daddy Yankee (napríklad pieseň „More Than Friends“) či J Balvinom. Taktiež má na konte aj úspešné piesne v spolupráci s hviezdami, ako je Flo Rida („Club Rocker“) či Pitbull „Good Time“. 

Ako jej kariéra postupovala, na jej albume Nirvana z roku 2017 sa začali objavovať aj viac popovo orientovaný piesne. Taktiež aj mnohé songy, ktoré ťahajú inšpiráciu z rómskej hudby, napríklad pieseň YO. Okrem speváčky je INNA aj bojovníčkou za ľudské práva. Aktívne sa zapája do kampaní proti domácemu násiliu a podporuje práva detí.

Zaujímavosť: Menom Inna pôvodne Alexandru prezýval jej starý otec, keď bola ešte malá. 

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Glamour México y Latinoamérica (@glamourmexico)

LOVESTREAM roztancuje všetkých 

Okrem Inny sa v nedeľu 18. augusta na Starom letisku vo Vajnoroch predvedie aj celosvetovo známy holandský DJ Tiesto, ktorý zakončí celý program festivalu. Tiesto je podľa čitateľov časopisu DJ Mag „najlepším DJ-om za posledných 20 rokov“, informovali sme. Okrem neho sa môžeš na nedeľu tešiť aj kvôli interpretom ako Cyril, The Kolors, Fast Boy, Ray Dalton či Tom Walker.

Zo slovenskej hudobnej scény ťa v nedeľu roztancuje hudba z dielne DJ EKG, Bizzare, Rudeejay, Toby Romeo, EKG, Tujamo. Na Lovestreame taktiež uvidíš aj ďalšie svetové hviezdy, ako je legendárny raper 50 Cent, Macklemore či talentovaná Rita Ora. 

Zdroje: allmusic.com, imdb.com, lovestream.sk

Najnovšie videá

Trendové videá