Fiasko rokovaní v prezidentskom paláci: Politici dali košom Čaputovej aj Pellegrinimu

  • O prípadom novom termíne budú informovať
  • Potvrdil to hovorca prezidentky
Zuzana Čaputová, prezidentka SR, Peter Pellegrini, predseda strany Hlas-SD
  • O prípadom novom termíne budú informovať
  • Potvrdil to hovorca prezidentky

Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho so zástupcami parlamentných strán sa v utorok (21. 5.) popoludní neuskutoční.

„Prezidentka je naďalej presvedčená, že najdôležitejšie je upokojiť spoločenskú situáciu a rešpektuje, že si to vyžaduje nielen čas, ale aj trpezlivosť,“ napísal palác vo vyhlásení. 

O prípadnom novom termíne budú včas informovať. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Stretnutie nebude 

„Plánované spoločné stretnutie prezidentky Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho so zástupcami parlamentných strán sa vzhľadom na medializované vyhlásenia niektorých lídrov zajtra popoludní neuskutoční,“ uviedol Strižinec.

Hlava štátu je podľa jej hovorcu naďalej presvedčená, že najdôležitejšie je upokojiť spoločenskú situáciu. Rešpektuje, že si to vyžaduje nielen čas, ale aj trpezlivosť.

Prezidentka a jej nástupca vo štvrtok (16. 5.) informovali, že do Prezidentského paláca pozvú lídrov všetkých parlamentných politických strán. Chcú tak podľa vlastných slov po pokuse o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Vyzvali tiež všetky strany, aby načas prerušili alebo výrazne utlmili kampaň pred blížiacimi sa eurovoľbami.

Podľa opozičnej SaS je zrušenie okrúhleho stola dôkazom, že niektorí politici stále nedokážu prekročiť svoj tieň. „Miesto toho, aby sme našli cestu z nenávisti a dospeli k spoločnému konsenzu na nastolení celospoločenského zmieru, opäť prichádza k rozdeleniu a neochote diskutovať,“ reagoval predseda SaS Branislav Gröhling. Považuje to aj za vyjadrenie neúcty voči Pellegrinimu a Čaputovej.

Stretnutie prezidentky a Roberta Kaliňáka 

„Podpredseda vlády Robert Kaliňák ma na dnešnom stretnutí informoval o zdravotnom stave premiéra Roberta Fica. Som rada, že sa jeho zdravotný stav zlepšuje a úprimne mu želám skoré uzdravenie. Opätovne som ponúkla návštevu premiéra v nemocnici, plne však rešpektujem jeho vôľu a určenie času, ktorý bude na to vhodný,“ napísala prezidentka na sociálnej sieti. 

S podpredsedom vlády tiež hovorili o plánovanom stretnutí lídrov politických strán, ktoré iniciovala spolu so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim.

„Chápem, že situácia si vyžaduje viac času aj trpezlivosti. Dôležitejší než samotné stretnutie je jeho cieľ, a tým je upokojenie spoločnosti, o ktoré sa naďalej musíme snažiť rôznymi spôsobmi. Zároveň ma informoval aj o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Slovensku. Napätá situácia k nej nijako neprispieva, a preto je veľmi potrebné, aby každý jeden z nás pristupoval ku svojej verejnej komunikácii ohľaduplne a s rešpektom.“

 

Zdroje: TASR, Denník N, Instagram

Najnovšie videá

Trendové videá