Fico: Ja som z Pellegriniho urobil podpredsedu parlamentu. Neviem, čo ten chlapec chce

  • Robert Fico sa postu predsedu strany Smer nechce vzdať
  • Pellegrinimu odkázal, aby sa vzdal funkcie podpredsedu parlamentu
Robert Fico
TASR/Dano Veselský
  • Robert Fico sa postu predsedu strany Smer nechce vzdať
  • Pellegrinimu odkázal, aby sa vzdal funkcie podpredsedu parlamentu

Predseda Smeru Robert Fico zostáva vo funkcii predsedu a bude aj kandidovať na najbližšom sneme. Odchod Petra Pellegriniho zo Smeru považuje za zradu zvlášť po tom, čo odmietol Ficovu ponuku na post predsedu strany. „Mohol byť predsedom, ale odmietol. Ja naozaj neviem, čo tento chlapec chce,“ povedal Fico na brífingu po rokovaní predsedníctva a poslaneckého klubu strany Smer.

Fico tiež zdôraznil, že Pellegrini môže ďakovať za svoje funkcie iba jemu, lebo práve v kabáte Smeru sa stal premiérom. „Dávam výzvu podpredsedovi Pellegrinimu, aby sa vzdal funkcie, pretože mu nepatrí. To ja som ho urobil podpredsedom Národnej rady,“ povedal Robert Fico. Funkciu podpredsedu parlamentu by mal po Pellegrinim prevziať Juraj Blanár.

Robert Fico chce podľa vlastných slov „urobiť poriadky v strane“. V pláne je výmena všetkých okresných a krajských podpredsedov, ktorí „nepreukážu lojalitu“. Okrem Petra Pellegriniho by sa mali vzdať svojich funkcií aj ďalší bývalí Smeráci, najmä predsedovia parlamentných výborov.

Vyvrcholením má byť snem strany, na ktorom bude Robert Fico opäť kandidovať na post predsedu. Na posty podpredsedov chce osvedčené, ale aj nové tváre. „Chcem im dať šancu, ako som dal šancu aj Pellegrinimu a ďalším. Len dúfam, že sa aj z nich nestanú zradcovia,“ dodal predseda Smeru.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech