Fico ohlásil obrovský protest „proti neschopnosti tejto bandy“. Nemocnice praskajú vo švíkoch

  • SMER-SD avizuje na budúci týždeň „obrovský“ protest
  • Pandemická situácia je však na Slovensku spomedzi iných krajín najhoršia
  • V niektorých nemocniciach začal boj o lôžka
Robert Fico
TASR/Jakub Kotian
  • SMER-SD avizuje na budúci týždeň „obrovský“ protest
  • Pandemická situácia je však na Slovensku spomedzi iných krajín najhoršia
  • V niektorých nemocniciach začal boj o lôžka

SMER-SD avizuje na budúci týždeň masový protest, pandemická situácia na Slovensku je spomedzi všetkých krajín najhoršia. Počty pozitívnych rapídne stúpajú, nemocnice sú preplnené.

Avizujem na budúci týždeň, že SMER-SD je pripravený vytvoriť pre jeden obrovský občiansky protest proti neschopnosti tejto bandy, ktorá túto krajinu dostáva do nešťastia,“ vyhlásil na tlačovej konferencii Robert Fico.

Dodal, že pokiaľ bude lockdown, protest strana organizovať nebude. „Asi nemá význam ísť cez čiaru. Dúfam, že budú mať dosť rozumu a k tomu lockdownu nepristúpia,“ povedal.

Fico o proteste, lekári o nedostatku akútnych lôžok

Zatiaľ čo Robert Fico hovorí o masových protestoch, lekári v nemocniciach konštatujú, že nemocnice sú COVID pacientami preplnené, to môže obmedziť aj starostlivosť o pacientov s inými diagnózami. 

Pacienti s COVID-19 zaberajú akútne lôžka v takom rozsahu, že už ohrozujú aj akútnu zdravotnú starostlivosť pre ostatných. Včera sme v službe už nemali kam dávať akútnych pacientov s náhlou mozgovou príhodou, lebo aj Neurologické oddelenie sa reprofilizovalo na covid oddelenie a Neurológia sa zredukovala na pár lôžok, ktoré sú spoločné s lôžkami urologickými.

Neurologické sestry sú viac menej vyťažené covid pacientami a o neurologických sa starajú urologické a toto je len jeden príklad,“ opísal prostredníctvom sociálnej siete Facebook situáciu v nemocnici na Antolskej ulici v Petržalke lekár Jakub Hložník.

Zdravotnícky personál je však ku COVID pacientom posťahovaný z viacerých oddelení, rovnako je problém aj s lôžkami.

Takže, ak niekto tvrdí, že netreba nič dodržiavať, že sa treba naučiť s vírusom žiť a premoriť sa, skutočne nevie o čom hovorí. Ak by sme premorovali celá nemocnica sa môže rovno reprofilizovať na covidarium a chorí budú umierať na chodbách,“ dodáva Hložník. 

Zdroje: TK / Smer-SD, Facebook/ Jakub Hložník

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie