Fico sa zastal Kičuru, u ktorého našli zlaté tehly. Tvrdí, že za mreže by mal ísť sudca Sklenka

  • Robert Fico sa prostredníctvom videa na YouTube vyjadril ku kauze Kajetána Kičuru, ktorý je momentálne vo väzbe za pranie špinavých peňazí
  • Podľa slov bývalého predsedu vlády by mali ísť za mreže iní
  • „Vážení priatelia, toto je cesta do pekla,“ odkázal na záver
fico
TASR/Pavol Zachar/Ján Krošlák
  • Robert Fico sa prostredníctvom videa na YouTube vyjadril ku kauze Kajetána Kičuru, ktorý je momentálne vo väzbe za pranie špinavých peňazí
  • Podľa slov bývalého predsedu vlády by mali ísť za mreže iní
  • „Vážení priatelia, toto je cesta do pekla,“ odkázal na záver

Bývalý predseda vlády Robert Fica sa dnes vyjadril k obvineniu Kajetána Kičuru, ktorý je obvinený z korupcie. Fico sa ho vo videu na YouTube zastal, pričom zamestnancov polície, prokuratúry a súdov rozdelil do troch skupín.

Prvou skupinou rozumie takzvaných angažovaných. Tí sú údajne kvôli kariére schopní urobiť čokoľvek, podľa Fica dokonca aj v hrubom porušiť zákon. To všetko len preto, aby sa zapáčili politikom. Druhú skupinu si líder Smeru váži, pretože aj naďalej nasleduje zákon a koná podľa vlastného presvedčenia a svedomia.

Kičura je údajne obeťou politického a mediálneho tlaku

Vo videu sa ale Robert Fico zameral predovšetkým na tretiu skupinu. Podľa jeho slov táto skupina sama priznáva, že pracuje pod politickým a mediálnym tlakom a je celkom početná. Jej členovia sa v rozhovoroch často pýtajú, prečo od nich niekto očakáva statočnosť a prijímanie zákonných rozhodnutí, keď sa to nebude páčiť médiám a štátnym politikom.

„Do tejto kategórie patrí aj prípad bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv pána Kičuru,“ ozrejmil Fico. Vraví, že zainterestovaní jasne tvrdia, že neexistujú dôvody na to, aby Kičura sedel vo väzbe. Samotný sudca špecializovaného trestného súdu toto tvrdenie potvrdil. „Ale potom prichádza básnická otázka – kto naberie statočnosť a v tejto mediálnej a politickej atmosfére si dovolí prijať zákonné rozhodnutie a pána Kičuru pustí z väzby von?“ pýta sa bývalý predseda vlády.

Treba si posvietiť na Sklenku a jeho manželku

„Ďalším klenotom“ nazval sudcu Vladimíra Sklenku. Podľa mediálnych informácií mal od Kočnera zobrať úplatky v hodnote 170-tisíc eur za súdne veci. „Namiesto toho, aby sedel vo väzbe, ho navštívili angažovaní vyšetrovatelia a možno aj prokurátori a povedali: ‚Nuž, pomôžeme ti, ale musíš začať rozprávať čokoľvek na ľudí, na ktorých je politická objednávka.‘ A tak pán Sklenka tára a vymýšľa si,“ uviedol Fico.

Fico ďalej upozornil na to, že Sklenka často používa frázy, ako „počul som“, „šíri sa klebeta“ či „zachytil som“. Žiadne dôkazy údajne neuvádza, podľa Fica ide o čisté ohováranie.

Slovenka za rok našetrila 18-tisíc a od základu zmenila svoj život

Očakáva, že sudca za svoje činy nebude niesť žiadnu trestnoprávnu zodpovednosť. Zároveň sa pýta, prečo nie je stíhaná aj Sklenkova manželka, ktorá prala peniaze. Podľa Fica je najhoršie to, že títo ľudia si slobodne užívajú Kočnerove peniaze.

Toto je cesta do pekla, odkázal Fico

Následne okomentoval, že sa stáva to, čo je v iných krajinách neprípustné. „Ešte predtým, ako sa výpoveď Sklenku dostane do rúk niekoho, komu táto výpoveď patrí, tak sa dostane do rúk vybraných médií a novinárov, ktorí s radosťou tieto bludy, táraniny a obvinenia na osoby, voči ktorým táto politická objednávka bola daná, uverejňujú a traumatizujú spoločnosť,“ podotkol Fico.

To, čo sa deje dnes napríklad na polícii, potvrdil aj odchádzajúci policajný prezident. Údajne pracoval pod politickým tlakom a priznal aj existenciu politických objednávok. Podľa Fica to platí aj pre prokurátorov a sudcov. „Vážení priatelia, toto je cesta do pekla, toto sú 50. roky,“zakončil svoju reč Fico.

Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv je stále vo väzbe. Polícia pred pár týždňami spravila prehliadku v jeho bezpečnostnej schránke a našla tam zlaté tehly v hodnote asi štvrť milióna eur. Informovali o tom Aktuality.sk, ktoré sa odvolávajú na vlastné zdroje.

Zdroj: YouTube/Robert Fico

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech