Fico si verí, do volieb pôjde tvrdo, „ako nikdy predtým“. Kollár poslal Sulíkovi tvrdý odkaz

  • „Tá nespravodlivosť mi nabila batérky. Som pripravený ako nikdy predtým,“ prehlásil Fico
  • Povedal to dnes v relácii TA3 V politike, kde sa stretol s predsedom strany Sme rodina Borisom Kollárom
Robert Fico
TASR/Martin Baumann
  • „Tá nespravodlivosť mi nabila batérky. Som pripravený ako nikdy predtým,“ prehlásil Fico
  • Povedal to dnes v relácii TA3 V politike, kde sa stretol s predsedom strany Sme rodina Borisom Kollárom

Budem ešte tvrdší, robiť tvrdšiu opozičnú politiku. Táto nespravodlivosť mi nabila batérky. Som pripravený ísť do súboja ako nikdy predtým. Dáme do toho všetku energiu,“ prehlásil dnes v relácii TA3 V politike predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Taktiež niekoľkokrát zopakoval, že pokus trestne ho stíhať vo väzbe je podľa neho len „politická likvidácia“, aby nemohol robiť opozičnú politiku.

Pripomíname, že bývalý trojnásobný premiér Slovenska bol i s jeho straníckym kolegom, podpredsedom strany a bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obvinený z trestného činu založenia a zosnovania zločineckej skupiny a z ohrozenia daňového tajomstva.

Prokurátor chcel Roberta Fica vo väzbe kvôli tomu, aby nemohol ovplyvňovať svedkov. To ale musel schváliť v hlasovaní parlament, ktorý tesne bývalého premiéra podržal. Rozhodli 2 hlasy poslankýň OĽANO Kataríny Hatrákovej a Romany Tabák, ktoré následne vylúčili zo strany. Za vydanie Roberta Fica nehlasovali ani koaliční poslanci strany Sme rodina.

Fico kritizoval aj sankcie voči Rusku a zdôraznil, že my i celá Európa len slepo sledujeme a počúvame USA. Ako príklad, ktorý by sme mali nasledovať, uviedol postoj Maďarska. O Ukrajine sa vyjadril, že stále klame.

V relácii bol taktiež predseda vládnej strany Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár, ktorý Ficovi pripomenul jeho pro-americkú politiku počas jeho vlády i to, že Rusko napadlo nášho suseda, nie Ukrajina Rusko a taktiež spomenul, aké vyjadrenia padajú v Rusku – o „denacifikácii“ aj Poľska či Pobaltia a objavujú sa tam mapky, na ktorých chýba Slovensko.

Za všetko môže Sulík

Okrem toho Kollár kritizoval aj vyjadrenia svojho vládneho partnera Richarda Sulíka, ktorý sa vyjadreniami proti Matovičovi podľa neho snaží položiť vládu. Predseda parlamentu mu odkázal, že ak chce spraviť, nech to urobí priamo a čestne. 

Témou relácie – nadväzujúc na obvinenia voči Robertovi Ficovi – sa stalo aj dianie v našom súdnictve a v polícii. „Prebieha tu vojna v polícii, bezpečnostných zložkách, prokuratúre, na súdoch. To musí cítiť každý,“ povedal Boris Kollár, ktorý kvôli tomu požiadal predsedu vlády Eduarda Hegera, aby zvolal mimoriadnu bezpečnostnú radu štátu.

Fico hovorí o rozklade štátu v priamom prenose a zatváraniu každého, kto o tom hovorí. Polícia podľa neho pripravuje obrovskú akciu voči ľuďom z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov, ktorí rozhodovali o odposluchoch Čurillovcov. Kollár povedal, že tieto „šumy“ počul aj on. 

Zdroj: TA3

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá