Fico už nie je trestne stíhaný, decembrový protest sa mu zrejme prepečie

  • Fico za decembrový protest niesť následky pravdepodobne nebude
  • Jeho obvinenie je zrušené, potvrdil to Fico
fico polícia
TASR/Jaroslav Novák
  • Fico za decembrový protest niesť následky pravdepodobne nebude
  • Jeho obvinenie je zrušené, potvrdil to Fico

Lídrovi Smeru-SD Robertovi Ficovi mali zrušiť obvinenie súvisiace s decembrovým protestným sprievodom v Bratislave. Zrušené malo byť aj začatie trestného stínania. Uviedol to na tlačovej konferencii s tým, že ho o tom v pondelok informoval jeho právny zástupca.

„Ak to tak je, tak to len potvrdzuje hrubý zámer od Hamrana, ministra Mikulca a ďalších, zmariť mi možnosť zúčastniť sa na tomto proteste,“ dodal Fico.

Lídra Smeru-SD odviedla polícia 16. decembra 2021 večer krátko pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Policajti informovali, že ho predviedli na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní.

zdroj: TASR/Jakub Kotian

Fico po prepustení z policajnej stanice uviedol, že bol obvinený z trestného činu podnecovania. Označil to za vymyslené, nikto podľa neho nemal záujem vyvolávať napätie.

Dočasne poverený policajný prezident Štefan Hamran následne odmietol akúkoľvek politizáciu. Zdôraznil, že aj v tom čase platil núdzový stav, ktorý nemožno porušovať ani vyzývať na jeho porušovanie.

Deklaroval, že polícia bude aj do budúcna podobne zasahovať bez ohľadu na politickú príslušnosť aktérov.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie