Fico zbiera podpisy, Matoviča budú odvolávať. Pellegrini ho nazval zlodejom a klamárom

  • Fico zbiera podpisy
  • Návrh podpísali aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho
SITA/Jana Birošová
  • Fico zbiera podpisy
  • Návrh podpísali aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho

Smer-SD v najbližších dňoch podá návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR na odvolávanie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie. Pre TASR to uviedol hovorca strany Ján Mažgút. Návrh podpísali aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho pôsobiaci v novovznikajúcej strane Hlas-SD.

„Aktuálne sumarizujeme vyzbierané podpisy. V najbližších dňoch podáme návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu,“ uviedol pre TASR Mažgút. Predseda Smeru-SD Robert Fico už viackrát povedal, že Matoviča sú pripravení odvolávať, a to nie len pre kauzu je diplomovej práce, ale aj pre jeho správanie sa.

Zhodli sa na tom aj poslanci okolo Pellegriniho. Tí poznamenali, že pre svoje plagiátorstvo sa sám označil za zlodeja a vyzvali ho na odchod z funkcie. „Predsedom vlády SR nemôže byť zlodej a klamár. Keďže Igor Matovič neodstúpil, v spolupráci s ďalšími opozičnými poslancami sme pripravení iniciovať mimoriadnu schôdzu s návrhom na jeho odvolanie,“ uviedol Pellegrini.

PRIESKUM: Voľby by v júli vyhral Matovič. Fica výsledky nepotešia, kotlebovci stagnujú

Podľa medializovaných informácií má byť diplomová práca premiéra Matoviča o daňovom systéme plagiátom. Opísať v nej mal dve knihy od trojice slovenských ekonómov.

Premiér sa na sociálnej sieti ospravedlnil všetkým poctivým študentom. Priznal, že počas štúdia odpisoval a že by zrejme mal prísť o titul. Z pozície premiéra odstúpi vtedy, keď splní všetko, čo ľuďom pred voľbami sľúbil.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech