Fico znepokojil koalíciu. Za niekoľko týždňov sa mu podarilo vyzbierať státisíce podpisov na iniciovanie referenda

  • Smer-SD eviduje cez 400 000 podpisov na iniciovanie referenda o voľbách
  • V zbere pokračuje ďalej
fico
TASR/Martin Baumann
  • Smer-SD eviduje cez 400 000 podpisov na iniciovanie referenda o voľbách
  • V zbere pokračuje ďalej

Ako informuje agentúra TASR, opozičný Smer-SD eviduje cez 400 000 podpisov na iniciovanie referenda za predčasné parlamentné voľby. TASR to potvrdil hovorca strany Ján Mažgút. Predseda Smeru-SD Robert Fico nedávno avizoval, že po Veľkej noci má zasadnúť petičný výbor a dohodnúť sa na ďalšom postupe.

Fico chce, aby sa podarilo vyzbierať približne 500 000 podpisov, pretože očakávajú, že prezidentka Zuzana Čaputová dá referendovú otázku posúdiť Ústavnému súdu SR. Fico si tiež vie predstaviť, že sa bude skúmať každý jeden podpis.

Politológ Abrahám: Keď sa vláda stabilizuje, Fico sa dosmeje

Petíciu za referendum iniciovali strany Smer-SD a mimoparlamentný Hlas-SD, pridala sa k nim aj neparlamentná SNS. Deklarujú, že má ísť o apolitické občianske referendum. Iniciatívu podporila aj Konfederácia odborových zväzov SR.

Občanov sa chcú v referende pýtať, či súhlasia s tým, aby sa skrátilo ôsme volebné obdobie NR SR tak, aby sa parlamentné voľby vykonali do 180 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov referenda. Na vyhlásenie referenda treba 350 000 podpisov od občanov.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech