Ficov Smer sa rozpadá. Pellegrini oznámil mená, čo odchádzajú s ním

  •  K Pellegriniho projektu sa pridáva ďalších desať poslancov Smeru-SD
  • Oznámili to na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii
pellegrini erik tomáš saková
TASR/Pavel Neubauer, Jaroslav Novák, Ján Krošlák
  •  K Pellegriniho projektu sa pridáva ďalších desať poslancov Smeru-SD
  • Oznámili to na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii

Ďalších desať poslancov Národnej rady (NR) SR za Smer-SD sa pridáva k projektu Petra Pellegriniho. Sú medzi nimi dvaja podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Oznámili to na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii. Pellegrini verí, že toto číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí zaregistrovať novú politickú stranu.

„Chceme byť hlasom sociálnej demokracie na Slovensku,“ zdôraznil Pellegrini s tým, že nový projekt má stáť na pilieroch ochrany sociálne slabších, má niesť silný humanitný odkaz i protifašistickú tradíciu.

PRIESKUM: Kotlebovci rastú a Smer padá, Pellegrini by ukradol Ficovi takmer dve tretiny hlasov

Predstavovať má podľa jeho slov spojenie profesionality, skúsenosti, odhodlania a energie. Priblížil, že v najbližšom čase začnú procesy na registráciu politického subjektu. Má to byť strana „s transparentným otvoreným financovaním bez pokútnych oligarchov v pozadí“. Dodal, že dvere do nového projektu sú naďalej otvorené.

„Ponúkame skúsenosť, odbornosť, aby sme mohli pracovať pre ľudí, aby sme ich mohli zastupovať vo vrcholnej politike. Verím, že vytvoríme takú politickú silu, ktorá bude príťažlivá pre ľudí, ktorá bude presadzovať ich potreby,“ povedal Ferenčák a vyzval kolegov starostov a primátorov, aby sa rovnako k projektu pridali.

Pellegrini nedávno oznámil, že končí v strane Smer-SD, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva „otcovi zakladateľovi“, predsedovi Robertovi Ficovi. Tvrdí, že oficiálnu ponuku od Fica na post predsedu nedostal. Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech