Finančná skupina J&T sa ostro vyhradzuje voči kritike ohľadne účasti Čaputovej v Inkognite

  • Finančníci z J&T sa ostro vyhranili voči tvrdeniam organizácie Transparency International.
BeFunky-collage
TASR
  • Finančníci z J&T sa ostro vyhranili voči tvrdeniam organizácie Transparency International.

Finančná skupina J&T sa dnes vyhranila voči obvineniam neziskovej organizácie Transparency International, ktorá verejne skritizovala účasť slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej v zábavnej relácii Inkognito.

Transparency označilo účasť prezidentky ako verejnú podporu finančnej skupine, keďže reláciu sledovalo viac ako milión ľudí. Stala sa tak jednou z najsledovanejších v histórii.

„Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách,“ uviedla vo svojom vyhlásení Trasparency International. 

Čítaj viac>> Čaputová účasťou v Inkognite podporila finančnú skupinu J&T, hlásia jej kritici

Transparecny International je Krčmový kecal

Finančná skupina J&T na tieto obvinenia dnes reagovala a označila Transparency International za „krčmový kecal“. „Kredit uznávanej organizácie dostala jej Slovenská pobočka na úroveň lacného krčmového ohovárania za ktorým už nevidno objektívnych profesionálov,“ uvádza J&T vo svojom vyhlásení.

,,Veľké investičné skupiny sú všade vo svete podrobované viac, či menej ostrej kritike. Sme pripravení tvárou sa postaviť každému obvineniu, ktoré voči nám boli politikmi, médiami, či verejnosťou za uplynulých 30 rokov vznesené. Vynaložili sme nemalé úsilie na komunikáciu s médiami a verejnosťou, v prípade žiadnej  ,,kauzy”, ktorú médiá priniesli sme sa neschovávali, naopak, poskytli sme vždy vysvetlenia a podložili ich argumentami.

J&T ďalej píše, že nemôže akceptovať kritiku od Transparency Internatioanl ako uznávanej značky, ktorá nízkym spôsobom obvinila televíziu JOJ.

„Zamestnanci Slovenskej pobočky Transparency international týmto znehodnotili kredit svojej inštitúcie ako vysoko odborného a profesionálneho  watchdoga  a klesli na úroveň  šíriteľov invektív. Ctíme si tiež slobodu slova, s médiami sme sa snažili vychádzať vždy korektne, po právnych službách na ochranu nášich mien, či  značky sme siahli len v naozaj extrémnych prípadoch.” povedal Patrik Tkáč, jeden zo zakladateľov skupiniy J&T

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá