Fotka tejto babičky sa dostala do výberu Vogue. Uhádneš, koho tvorbu prezentuje?

  • Slovenskí handmade tvorcovia to v bohatej konkurencii nemajú jednoduché
  • Michaela Ďurišová, ktorá pracuje pod značkou Magaela, patrí však medzi tie najzvučnejšie mená
  • Jej výtvory sa dostali aj do svetových médií
Michaela Ďurišová/Magaela kvetinové čelenky, svadby, floral accessories, wedding
  • Slovenskí handmade tvorcovia to v bohatej konkurencii nemajú jednoduché
  • Michaela Ďurišová, ktorá pracuje pod značkou Magaela, patrí však medzi tie najzvučnejšie mená
  • Jej výtvory sa dostali aj do svetových médií

Miška Ďurišová je medzi všetkými nevestami a dámami, ktoré milujú módne doplnky, naozaj známym pojmom. Svojimi kvetinovými kreáciami, ktoré tvorí v dielničke neďaleko za našimi hranicami, si získala veľký obdiv publika.

Tvorí nenápadné pierka pre ženíchov, ale aj mohutné party inšpirované prírodou a našim folklórom. Jej produkty majú veľký ohlas na stránke Sashe.sk, ale jej tvorba putuje aj k zákazníkom mimo Slovenska.

„Začiatky boli ťažké. Ak som mala viac ako jednu objednávku za týždeň, bola som šťastná. Za úspech som považovala aj to, keď sa mi predajom vrátili peniaze za materiál. Mala som však silnú potrebu tvoriť, a tak som to nevzdala. S láskou spomínam na svoju prvú kolekciu s názvom Vinobranie, ktorá mala mimoriadny úspech a vlastne to asi aj celé odštartovala,“ prezradila Miška v jednom z našich rozhovorov.

zdroj: Michaela Ďurišová/Magaela

Odvtedy sa jej darí naozaj nevídane a slovenské médiá ju často uvádzajú ako svetlý príklad toho, ako tvrdou prácou dokážeš svoje podnikanie uživiť aj v handmade priemysle.

V posledných dňoch mala Michaela ďalší veľký dôvod na úsmev vďaka svojej práci. Jej fotografia získala čestné miesto vo výbere talianskeho vydania prestížneho módneho magazínu Vogue, ktorý fashion svet volá aj módnou bibliou.

zdroj: Michaela Ďurišová/Magaela kvetinové čelenky, svadby, floral accessories, wedding

„Fotka vznikla ešte v auguste minulého roka, kedy som vlastne nafotila svoju maminu. Má krásne dlhé vlasy a už dlho som ju chcela nafotiť s kvetinovými doplnkami z našej dielničky, len sme si stále nenašli čas. Až jedného dňa prišla k nám a vraví mi: Ak ma chceš ešte odfotiť s dlhými vlasmi tak poď, lebo sa idem dať ostrihať,“ spomína si Michaela. Priznala, že narýchlo vymysleli outfit a vystihli krásne svetlo tzv. zlatej hodinky.

„Dnes je svet plný krásnych dokonalých modeliek a bála som sa, čo ľudia povedia na starú vráskavú babičku s kvetmi vo vlasoch… No, fotky vyvolali obrovský úspech, ani neviem opísať aký veľký, veľmi ma to prekvapilo… naštartovalo to moju foto tvorbu a spustilo veľký kolotoč, fotka s mojimi rodičmi sa dokonca dostala i do užšieho výberu National Geographic,“ dopĺňa.

zdroj: Michaela Ďurišová/Magaela kvetinové čelenky, svadby, floral accessories, wedding

Podľa jej slov prestížny Vogue Italia registruje denne viac ako 6000 fotografií od umelcov z celého sveta, z ktorých dvakrát týždenne vyberajú a zdieľajú maximálne tisícku. Miška neúnavne každý jeden týždeň počas celého polroka trpezlivo nahrávala rôzne fotky, no žiadna neprešla a umelec v takom prípade začína o kvalite svojej práce pochybovať. Trpezlivosť však ruže prináša a takmer po roku od dňa, kedy fotografia vznikla, sa pošťastilo.

Vogue do svojho výberu zaradila dve fotografie z dielne Magaela dokonca dva dni po sebe. Slovenskej umelkyni gratulujeme, je to obrovská pocta. Veríme, že jej tvorbu to posunie opäť o niečo vyššie.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá