FOTO: Peugeot prichádza s novým logom! Automobilka sa inšpirovala vlastnou minulosťou

  • Peugeot predstavil nové logo
  • Spolu s logom prichádza aj nová identita značky
  • Prvým autom s novým logom bude Peugeot 308
Peugeot 508 PSE
Nové logo , Peugeot
  • Peugeot predstavil nové logo
  • Spolu s logom prichádza aj nová identita značky
  • Prvým autom s novým logom bude Peugeot 308

Peugeot je jedna z najstarších, no stále fungujúcich spoločností na svete. Jej história sa začala písať v roku 1810. Od roku 1850 značka vystriedala 10 rôznych log.

Od tej chvíle si Peugeot prešiel celým radom revolúcii, vrátane priemyselnej, technologickej alebo environmentálnej. Zmena prišla opäť, vo štvrtok sa automobilka pochválila novým logom.

Logo, ktoré si si doteraz spájal so značkou Peugeot bolo predstavené v roku 2010. Dôvod, prečo prišiel čas na nové logo je, že za posledných 10 rokov táto automobilka kompletne obnovila svoju modelovú radu.

Spojenie minulosti a súčasnosti

Podobne ako modelová rada, aj logo prešlo modernizáciou. Peugeot však inšpiráciu hľadal v minulosti. Súčasná verzia ale vsádza na ostrejšie a výraznejšie línie, takže pôsobí výraznejším a modernejším dojmom.

„Nové logo spája minulé a súčasné hodnoty značky. Hrdý lev, ktorý Peugeot sprevádza odjakživa, má vyjadrovať univerzálne a multikultúrne formy identity. Je synonymom prestíže, istoty a nadčasovosti. Peugeot pomocou nového loga a novej grafickej identity spája históriu a modernosť,“ uvádza Peugeot v súvislosti s novým logom.

peugeot auto automobilka logo
zdroj: Peugeot

Krátky pohľad na históriu loga spoločnosti Peugeot totiž odhalí, že levia hlava na štíte sa objavila v znaku automobilky už v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. V porovnaní so súčasným logom pridáva značke na hodnote a posúva ju zas o kúsok vyššie.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je bezplatne dostupný po prihlásení
Čítaj dnes Startitup PREMIUM úplne zadarmo
Zdroje: Motor1, Peugeot, Autoblog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech