Futbal, hokej aj atletika. Do slovenského športu naleje štát 21 miliónov eur

 • Vláda SR v balíku určenom na výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry národného významu schválila príspevok v hodnote 21 miliónov eur
 • Potešia sa mestá Trnava, Brezno, Poprad, hokejové štadióny aj športová strelnica
191204_EUROHOCKEY_trening_5_2608057
TASR - Jakub Kotian
 • Vláda SR v balíku určenom na výstavbu, modernizáciu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry národného významu schválila príspevok v hodnote 21 miliónov eur
 • Potešia sa mestá Trnava, Brezno, Poprad, hokejové štadióny aj športová strelnica

Do roku 2021 by malo 21 miliónov eur pomôcť rozšíriť a zrekonštruovať futbalovú, hokejovú, ale i atletickú infraštruktúru, zmodernizovať športovú strelnicu v Trnave i vybudovať univerzitné športové centrum. Prezidenti jednotlivých športových zväzov sa počas štvrtkovej tlačovej konferencie na pôde rezortu školstva zhodli, že ich tešia financie, ktoré by mali byť vyčlenené na tento účel.

zdroj: Unsplash

Ako budú financie rozdelené?

 • Na podporu modernizácie futbalovej infraštruktúry je stanovená alokácia vo výške 7,5 milióna eur.
 • 1 milión eur by mal slúžiť na vybudovanie tréningových ihrísk v Trnave a Brezne so štandardnými rozmermi a  s umelou trávou.
 • 1 milión eur je určený na vznik dvoch futbalových akadémií, ktorých sídlami majú byť Podbrezová a Zlaté Moravce.
 • 1,5 milióna eur poputuje do Popradu, kde by v Národnom tréningovom centre mala do roku 2021 vyrásť krytá tréningová hala.
 • Na zlepšenie hokejovej infraštruktúry budú vyčlenené 2 milióny eur, najmä na výstavbu a technické zhodnotenie zázemia hokejových štadiónov, investície do nevyhnutnej obnovy hokejových štadiónov.
 • Modernizácia infraštruktúry sa výrazným spôsobom má dotknúť i atletických štadiónov, na tieto účely bude vyčlenených 5 miliónov eur (táto suma pôjde najmä na výstavbu a rekonštrukciu 400-metrových bežeckých dráh, ktorých je na Slovensku nedostatok, alebo sú už zničené).
 • Modernizácia a rozšírenie kapacít športovej strelnice Štrky v Trnave je cieľom ďalšieho projektu, na ktorý je vyčlenených 1,5 milióna eur.

zdroj: TASR

Financie pôjdu aj na športy, ktoré združuje Slovenský olympijský a športový výbor, vyčlenené sú na ne tri milióny eur. Naplánované je tiež  vybudovanie univerzitného športového centra – viacúčelovej haly v areáli Ekonomickej univerzity v Bratislave, na ktorú sú vyčlenené 2 milióny eur. Štátny tajomník rezortu školstva pre oblasť športu Jozef Gönci potvrdil, že postupne by sa mali podporiť aj iné športy.

„Máme na stole aj ďalšie projekty, ktoré chceme predstaviť v najbližšej budúcnosti,“ uzavrel štátny tajomník rezortu školstva pre oblasť športu.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech